اخبار اقتصادی

تشدید نظارت بر بازار آجیل شب یلدا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت البرز با اشاره به تعامل مطلوب اداره کل تعزیرات حکومتی استان برای طرح نظارت بیشتر و دقیق تر بر اصناف و بازار، گفت: در این طرح مایحتاج ضروری مورد مصرف خانواده ها از جمله اقلامی که در سوپرمارکت ها ارائه می شود هم چنین آجیل و خشکباری که این روزها به علت در پیش داشتن شب یلدا مورد تقاضای مردم است، مورد توجه قرار دارد.
گفت وگوی وزیر انرژی آمریکا و مسرور بارزانی درباره ایران فصل اقتصاد - وزیر انرژی آمریکا و مشاور امنیت اقلیم کردستان در دیدار با یکدیگر درباره ایران و همکاری در حوزه انرژی گفت وگو کردند. ریک پری وزیر انرژی آمریکا که در هفته جاری به عراق سفر کرده بود روز پنجشنبه (امروز) در پیامی در صفحه توئیتر خود گفت که با مسرور بارزانی مشاور امنیت اقلیم کردستان عراق درباره ایران رایزنی کرده است. وی در پیام خود نوشت: آخرین دیدار من در عراق با مسرور بارزانی بود که ما در آن به گفت وگوها درباره اهمیت همکاری در حوزه انرژی و نقشی که (اقلیم) کردستان در انرژی عراق ایفا می کند و حذف نفوذ ایران ادامه دادیم. ریک پری در این سفر با نخست وزیر عراق نیز دیدار و درباره تحریم های واشنگتن علیه ایران گفت وگو کرده بود. انتهای پیام
چشم انداز دردناک اقتصاد ایران در بودجه ۹۸ نائب رئیس انجمن اقتصاددانان ایران گفت: چشم انداز اقتصادکشور در بودجه سال آینده بسیار دردناک است. به گزارش پایگاه خبری آرمان اقتصادی ، لطفعلی بخشی در برنامه «چالش» رادیو اقتصاد افزود: بودجه مشتمل بر دو بخش منابع و مصارف است. وی همچنین اظهارداشت: منابع بودجه دارای چهار رکن اصلی است که به ترتیب اهمیت می توان به مقوله نفت، مالیات، درآمدهای گمرکی و فروش کارخانجات دولتی اشاره کرد. نائب رئیس انجمن اقتصاددانان ایران گفت: چشم انداز چهار رکن منابع بودجه برای سال آینده از هر نظر چشم انداز مثبتی نیست. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا با افزایش قیمت ارز و کاهش حجم واردات به کشور می توان روی درآمدهای گمرکی حساب باز کرد، افزود: کشور در شرایط تحریمی بسر می برد بنابراین تحریم از ورود بسیاری از کالاهای به مملکت جلوگیری می کند. بخشی تصریح کرد: بخش عمده ای از درآمد ارزی کشور مربوط به فروش نفت است. وی گفت: هم اکنون پنج تا شش کشور نفت ایران را با ارز محلی خود خریداری و پرداخت پول نفت را هم منوط به خریدن کالاهای معینی بالاخص غذا و دارو کرده اند. نائب رئیس انجمن اقتصاددانان ایران افزود: درآمدهای ...
پنج راهدارخانه جدید در کردستان احداث می شود سنندج - ایرنا - معاون راهداری اداره کل راهداری، حمل و نقل جاده ای کردستان گفت: این اداره کل برای تسهیل در ارایه خدمات راهداری در جاده های این استان پنج راهدارخانه جدید احداث می کند.
مذاکره با کشورهای اروپایی برای برندسازی محصولات ارگانیک فصل تجارت - مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در حال حاضر برندهای ارگانیک بسیار محدودی سهم قابل توجهی در بازار کشاورزی دارند و ما تلاش می کنیم برندسازی این محصولات را تقویت کنیم. به گزارش فصل تجارت به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد اظهار داشت: ما در راستای توسعه برندهای محصولات ارگانیک ایران، مذاکراتی را با شرکای خارجی اتحادیه های مرکزی تعاونی روستایی در برخی کشورهای اروپایی آغاز کرده ایم تا بتوانیم این برندها را در کشور هایی مانند اسپانیا، آلمان و فرانسه داشته باشیم و تولیدکنندگان ایرانی سهم بیشتری در این بازارها داشته باشند. وی با بیان این که محصولات ارگانیک از حاشیه سود قابل توجهی برخوردار نیستند، تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای نخستین بار متولی افزایش حاشیه سود محصولات ارگانیک شده و این کار از طریق مدیریت ریسک در واحدهای تولید این محصولات باید صورت بگیرد. شیرزاد افزود: کشت ارگانیک تخصصی است و قطعا نیاز به دانش آموختگان فنی و تکنیکی دارد و یکی از راه ها برای جذب دانش آموختگان به بخش کشاورزی، ورود آنها به حوزه تولیدات ارگانیک است. وی ...
مذاکره با کشورهای اروپایی برای برندسازی محصولات ارگانیک فصل اقتصاد - مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران گفت: در حال حاضر برندهای ارگانیک بسیار محدودی سهم قابل توجهی در بازار کشاورزی دارند و ما تلاش می کنیم برندسازی این محصولات را تقویت کنیم. به گزارش فصل اقتصاد به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد اظهار داشت: ما در راستای توسعه برندهای محصولات ارگانیک ایران، مذاکراتی را با شرکای خارجی اتحادیه های مرکزی تعاونی روستایی در برخی کشورهای اروپایی آغاز کرده ایم تا بتوانیم این برندها را در کشور هایی مانند اسپانیا، آلمان و فرانسه داشته باشیم و تولیدکنندگان ایرانی سهم بیشتری در این بازارها داشته باشند. وی با بیان این که محصولات ارگانیک از حاشیه سود قابل توجهی برخوردار نیستند، تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای نخستین بار متولی افزایش حاشیه سود محصولات ارگانیک شده و این کار از طریق مدیریت ریسک در واحدهای تولید این محصولات باید صورت بگیرد. شیرزاد افزود: کشت ارگانیک تخصصی است و قطعا نیاز به دانش آموختگان فنی و تکنیکی دارد و یکی از راه ها برای جذب دانش آموختگان به بخش کشاورزی، ورود آنها به حوزه تولیدات ارگانیک است. وی ...
حرکت کُند خودروها درمسیر تهران- کرج/ چالوس بی خبر از ترافیک+ تصاویر آخرین نقشه گرافیکی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای حاکی از آن است که مسیر تهران به چالوس در برخی مقاطع با ترافیک نیمه سنگین و سنگین همراه است.
کارگران ایران خودرو آبروی صنعت کشور هستند امام جمعه موقت تهران و رییس ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور گفت: امیدواریم شرکت ایران خودرو بتواند با عرضه محصول خوب و با کیفیت و کار خوب، آبروی ایران و اسلام و باعث افتخار ایرانیان باشد.
برداشت زعفران در خواف افزایش یافت گناباد- ایرنا- مدیر جهاد کشاورزی خواف گفت: برداشت زعفران در این شهرستان از 14 هزار و 700 کیلو گرم در سال گذشته به بیش از 15 تن در سالجاری افزایش یافت.
سامانه آموزش مجازی امورمالیاتی راه اندازی شد یاسوج- ایرنا- مدیرکل امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: سامانه آموزش مجازی امورمالیاتی این استان در راستای به روز رسانی سطح آموزش ماموران مالیاتی، صرفه جویی در مصرف کاغذ، جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه برای ایاب و ذهاب راه اندازی شد.
بازار ارز در مسیر واقعی شدن قیمت رئیس کل بانک مرکزی ایران گفت: در شرایط کنونی آنچه در بازار شاهد هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی نرخ ارز است.
چین و سیاست های اقتصادی جدید سیاست های اقتصادی جدید چین مانند تعیین تکلیف «جنگ تجاری» از جمله برنامه های مهم و اصلی این کشور است که قرار است به زودی و پیش از سال 2019 در پکن تدوین شود سیاست هایی که می تواند چشم انداز چین در سال آینده را هم طراحی کند.
چه اتفاقی در بازار ارز و سکه افتاده؟ کارشناسان می گویند مجاز شدن بانک چینی برای مبادله پولی با ایران و اعلام قریب الوقوع بودن اجرای spv در در کاهش قیمت ها موثر بوده است.
مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند فصل تجارت - با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد "وضعیت اقتصادی کشور" ، "هزینه بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند. به گزارش فصل تجارت، روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تکذیب این گونه مطالب منتسب به دکتر همتی تاکید می کند اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی ، رسانه های رسمی کشور و اینستاگرام ایشان منعکس می شود. لذا مردم و رسانه ها توجهی به این خبرسازی های هدفدار نکنند و مطلع باشند هر خبری مرتبط با رییس کل بانک مرکزی ابتدا در سایت بانک مرکزی و رسانه های رسمی منتشر می شود و نه کانالهای بی نام و نشان!
مردم مراقب دلالان ارز باشند رئیس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر کنترل بازار ارز از سوی بانک مرکزی، از ایجاد ثبات در بازار در مسیر هدف تعیین شده خبر داد.
یلدا پسته ندارد؛ هر کیلو بیش از ۲۰۰ هزار تومان! قیمت هر کیلو پسته از مرز ۲۰۰هزار تومان گذشت. خبر کوتاه است و جانکاه! آن هم در فاصله یک هفته مانده به شب یلدا، اما پسته تنها خشکباری نیست که گران شده؛ در فروشگاه های عرضه آجیل و خشکبار چشم ها حتما میخکوب بادام و گردوی ۱۲۰هزار تومانی، کشمش ۶۰هزار تومانی، تخمه جابانی ۴۰هزار تومانی و بقیه شیاطینی از این قماش می شود!
واکنش بانک مرکزی به جعل اظهارات همتی در برخی کانال های بی نام و نشان: جملات منتسب به رییس کل بانک مرکزی جعلیست / مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد "وضعیت اقتصادی کشور" ، "هزینه بربودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به دکتر همتی رئیس کل بانک مرکزی تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند.
اطلاعیه بانک مرکزی: برخی سخنان منسوب به رئیس کل جعلی است، توجه نکنید روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای با اعلام اینکه برخی جملات منتسب به رییس کل این بانک در فضای مجازی جعلی است، خواستار آن شد تا مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
مذاکره با کشورهای اروپایی برای برندسازی محصولات ارگانیک به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، حسین شیرزاد اظهار داشت: ما در راستای توسعه برندهای محصولات ارگانیک ایران، مذاکراتی را با شرکای خارجی اتحادیه های مرکزی تعاونی روستایی در برخی کشورهای اروپایی آغاز کرده ایم تا بتوانیم این برندها را در کشور هایی مانند اسپانیا، آلمان و فرانسه داشته باشیم و تولیدکنندگان ایرانی سهم بیشتری در این بازارها داشته باشند. وی با بیان این که محصولات ارگانیک از حاشیه سود قابل توجهی برخوردار نیستند، تصریح کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران برای نخستین بار متولی افزایش حاشیه سود محصولات ارگانیک شده و این کار از طریق مدیریت ریسک در واحدهای تولید این محصولات باید صورت بگیرد. شیرزاد افزود: کشت ارگانیک تخصصی است و قطعا نیاز به دانش آموختگان فنی و تکنیکی دارد و یکی از راه ها برای جذب دانش آموختگان به بخش کشاورزی، ورود آنها به حوزه تولیدات ارگانیک است. وی ادامه داد: این اقدام علاوه بر افزایش حاشیه سود و ارزش افزوده در حوزه ارگانیک، به کاهش بیکاری دانش آموختگان کشاورزی کمک می کند. مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران با بیان این که ۳.۵ میلیو ...
قیمت پروفیل کاهشی شد+ جدول هر کیلو قوطی ۳۰×۱۰ با مبلغ ۵ هزار و ۱۹۰ تومان در بازار به فروش می رسد.
تلاش انگلیس برای احداث یک پایگاه نظامی در کویت ،انگلیس و کویت در حال بررسی توافقات برای احداث یک پایگاه نظامی مشترک هستند.
افتتاح ۳ هزار مسکن مهر کیسون پرند تا پایان سال مدیر عامل شهر پرند از فعال سازی مجدد کارگاه های عملیاتی سایت مسکن مهر کیسون پرند خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری ۳ هزار واحد مسکن مهر کیسون افتتاح می شود.
نوآوری در صنعت خودرو با اصلاح ساختار مالکیتی بنگاه ها مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا گفت: نوآوری در صنعت خودرو از دو منظر نوآوری در محصولات و فرآیندها ضرورت دارد که در این خصوص بنگاه های خودروساز نیاز به اصلاح ساختار مالکیتی و مالی دارند.
تعزیرات: قیمت شیر خام 2000 تومان شد نسیم گیلان - مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: قیمت شیر خام در حال ثبات است و هم اکنون با قیمت 2000 تومان در بازار عرضه می شود تعزیرات: قیمت شیر خام 2000 تومان شد محمد علی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بازار لبنیات ثبات نسبی پیدا کرده است. مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: قیمت شیر خام در حال ثبات است و هم اکنون با قیمت 2000 تومان در بازار عرضه می شود. وی اظهار کرد: ثبات قیمت شیر خام می تواند از نوسانات بی جهت قیمت این محصول جلوگیری کند. اسفنانی تاکید کرد: با توجه به اعلام قیمت شیر خام، قیمت محصولات لبنی کاهش 9 تا 11 درصدی خواهند داشت. مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در خصوص نحوه نظارت سازمان تعزیرات بر عرضه گوشت قرمز در بازار گفت: گشت های تعزیرات حکومتی به صورت مرتب در حال رصد و نظارت بر بازار عرضه گوشت قرمز در فروشگاه های پایتخت هستند؛ لذا شهروندان تهرانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه گران فروشی مراتب شکایت را به سامانه 135 تعزیرات حکومتی اعلام کنند تا با حضور ماموران گشت تعزیرات در محل با تمامی متخلفان ...
طرح ملی جنگلانه در عرصه های طبیعی مهریز آغاز شد یزد - ایرنا - رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مهریز گفت: طرح ملی جنگلانه در سطح 100 هکتا از مراتع بخش مرکزی این شهرستان با همکاری تشکل های مردمی آغاز شد.
معامله ۲۴ هزار تن مواد شیمیایی در بورس تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۱ آذر ماه میزبان دادوستد ۲۳ هزار و ۹۸۳ تن مواد شیمیایی بود.
تهدید ترامپ به وتو جواب نداد/ با تصویب نهایی،حمایت آمریکا از جنگ یمن پایان می یابد سنای آمریکا که اکثریت کرسی های آن در اختیار حزب جمهوریخواه است، روز چهارشنبه در اقدامی نادر علیه سیاست های دولت این کشور، به پیشبرد قطعنامه ای رای مثبت داد که در صورت تصویب نهایی، به حمایت آمریکا از ائتلاف نظامی به سرکردگی عربستان سعودی پایان می دهد.
دولت به سختی ازمسیر بهارستان عبور می کند؟ به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، بودجه سال ۹۸ پس از بحث و بررسی در جلسات هیئت دولت نهایی و هفته گذشته با حضور محمد باقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه از آن رونمایی شد. بنا بود، بودجه اوسط آذرماه از پاستور به بهارستان فرستاده شود اما به دلیل سفر استانی رئیس جمهور تصمیم گرفته شد بعد از تعطیلات مجلس، سکاندار دستگاه اجرایی در خانه ملت حضور یابد و به تشریح ساختار بودجه سال آینده بپردازد. پیش از این نوبخت در حاشیه جلسه هیئت دولت خبر داده بود که ۱۵ آذرماه بودجه را به مجلس ارسال می کنیم، دولت در حالی بودجه را راهی قوه مقننه کرد که بهارستان نشینان در تعطیلات به سر می بردند و هنوز متن کامل بودجه، بندها و تبصره های آن به صورت رسمی در مجلس ورق نخورده است. البته حسن روحانی در حاشیه جلسه سران سه قوه که در ساختمان سفید پاستور تشکیل شد اشاره ای به بودجه سال آینده کرد و گفت که در بخش اقتصاد در هفته های گذشته چارچوبی را تنظیم کرده بودیم که به نحوی مسئله بودجه سال ۹۸ را نیز دربر می گرفت. مقام معظم رهبری رهنمودی را دارند که بر مبنای این رهنمود جدید، امروز جلسه ...
افتتاح 3 هزار مسکن مهر کیسون پرند تا پایان سال فصل تجارت - مدیر عامل شهر پرند از فعال سازی مجدد کارگاه های عملیاتی سایت مسکن مهر کیسون پرند خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری 3 هزار واحد مسکن مهر کیسون افتتاح می شود. به گزارش فصل تجارت به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی ، حبیب اله طاهرخانی در بازدید از سایت مسکن مهر کیسون پرند با تأکید براینکه در صورت رفع تمامی نواقص آمادگی افتتاح 3 هزار تا 3 هزار و 200 واحد در این سایت را داریم ، گفت: خوشبختانه در این منطقه مشکلی از لحاظ خدمات زیربنایی نداریم و تنها اتصال آن ها به شبکه باقی مانده است که پس از تکمیل و اتمام عملیات محوطه سازی می توانیم نوید اتفاقات خوبی دراین ناحیه را به متقاضیان بدهیم. مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید همراه اعضای هیئت مدیره این شرکت طی بازدید از سایت مسکن مهر کیسون واقع در منطقه جنوبی فاز 6 شهر جدید پرند ضمن بررسی عملیات فنی و اجرایی ساخت پروژه ها از نزدیک در جریان مشکلات و مسائل موجود قرار گرفت. در این راستا محسن وطن خواهی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند با بیان اینکه سایت مسکن مهر کیسون دارای 16 هزار واحد مسکونی بوده که 8 هزار واحد آن تا کنون به ...
تعزیرات: قیمت شیر خام 2000 تومان شد پیام فارس - مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: قیمت شیر خام در حال ثبات است و هم اکنون با قیمت 2000 تومان در بازار عرضه می شود تعزیرات: قیمت شیر خام 2000 تومان شد محمد علی اسفنانی مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: بازار لبنیات ثبات نسبی پیدا کرده است. مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران افزود: قیمت شیر خام در حال ثبات است و هم اکنون با قیمت 2000 تومان در بازار عرضه می شود. وی اظهار کرد: ثبات قیمت شیر خام می تواند از نوسانات بی جهت قیمت این محصول جلوگیری کند. اسفنانی تاکید کرد: با توجه به اعلام قیمت شیر خام، قیمت محصولات لبنی کاهش 9 تا 11 درصدی خواهند داشت. مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران در خصوص نحوه نظارت سازمان تعزیرات بر عرضه گوشت قرمز در بازار گفت: گشت های تعزیرات حکومتی به صورت مرتب در حال رصد و نظارت بر بازار عرضه گوشت قرمز در فروشگاه های پایتخت هستند؛ لذا شهروندان تهرانی در صورت مشاهده هرگونه تخلف در حوزه گران فروشی مراتب شکایت را به سامانه 135 تعزیرات حکومتی اعلام کنند تا با حضور ماموران گشت تعزیرات در محل با تمامی متخلفان و ...
کاهش ملایم قیمت در بازار پروفیل فصل اقتصاد - هر کیلو قوطی 30×10 با مبلغ 5 هزار و 190 تومان در بازار به فروش می رسد. به گزارش فصل اقتصاد ، در بازار قوطی و پروفیل شاهد کاهش ملایم قیمت هستیم؛ به طوریکه هر کیلو قوطی 20×20 با 60 تومان کاهش نسبت به روز گذشته به مبلغ 5 هزار و 130 تومان معامله می شود.
انتصاب رییس شورای شهر رشت به عنوان نایب رئیس کمیسیون حقوقی و اقتصادی مجمع مشورتی به گزارش تدبیرشرق ، در اجرای مفاد نظام نامه تشکیلات، وظایف و چگونگی اداره مجمع مشورتی روسای شورای اسلامی کلانشهرها و شهرهای مراکز استان و بر اساس مذاکرات انجام شده و رای گیری بعمل آمده در شصت و دومین اجلاس مجمع به تاریخ ۸ آذر در شهر همدان طی حکمی از سوی محسن هاشمی رفسنجانی رییس مجمع مشورتی روسای شوراهای اسلامی «سید امیر حسین علوی» رییس شورای اسلامی شهر رشت به عنوان نایب رییس کمیسیون حقوقی و اقتصادی این مجمع منصوب گردید.
معامله دلار در کانال ۱۰ هزار تومان بازار ارز امروز معاملات خود را به نحوه گذشته و البته با آرامش و تعداد کمتری متقاضی ادامه داد.دلار در بازار آزاد تهران در کانال ۱۰ هزار و ۱۹۰ تومانی معامله شد.
سکه ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان شد امروز در بازار آزاد، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان معامله شد.
جلال پور: بازار پسته را از آمریکا پس می گیریم رئیس سابق اتاق ایران با اشاره به خسارت سنگین به باغ های پسته گفت: پسته بی کیفیت آمریکا پس از بهبود وضعیت تولید در ایران به دلیل کیفیت محصول ایرانی بازار جهانی را از دست خواهد داد.
اجرای رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه از امروز در سراسر کشور از امروز روزمینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور اجرایی شد.
بانک مرکزی: به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنید روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای با اعلام اینکه برخی جملات منتسب به رییس کل این بانک در فضای مجازی جعلی است، خواستار آن شد تا مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
سکه ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان شد امروز در بازار آزاد، سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان معامله شد.
طرح بازرسی ویژه از بازار کهگیلویه و بویراحمد آغاز شد یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: به مناسبت شب یلدا طرح بازرسی ویژه از بازار این استان از امروز (پنجشنبه) آغاز شد و تا 30 آذر 1397 نیز با جدیت ادامه دارد.
مرز سیران بند بانه تا یک ماه دیگر گشایش می یابد سنندج ایرنا استاندار کردستان گفت: رسمی شدن مرز سیرانبد بانه و گشایش این مرز یکی از توافقات با مسئولان استان سلیمانیه عراق در سفر اخیر به این استان بود.
بانک مرکزی:مردم به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنند روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای با اعلام اینکه برخی جملات منتسب به رییس کل این بانک در فضای مجازی جعلی است، خواستار آن شد تا مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
اطلاعیه مهم بانک ملی ایران در خصوص گروه ملی فولاد بانک ملی ایران با صدور اطلاعیه ای برحمایت همه جانبه این بانک از گروه ملی صنعتی فولاد ایران(اهواز) تا راه اندازی کامل این کارخانه ،افزایش بهره وری و سودآوری آن و نیز تامین حقوق حقه کارگران شریف این کارخانه تاکید کرد.
حمایت مجدد هشت کشور اروپایی از برجام هشت کشور اروپایی در بیانیه ای مشترک ضمن تعیین تکلیف مجدد بر لزوم ادامه اجرای برجام نسبت به فعالیت های منطقه ای و برنامه موشکی ایران ابراز نگرانی کردند.
رفتار قهری آخرین راهکار پیشگیرانه در حوزه منابع طبیعی باشد یاسوج-ایرنا- مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: باید اهمیت منابع طبیعی و قوانین آن در جامعه فرهنگ سازی شود و رفتارهای قهری آخرین راه حل و راهکار پیشگیرانه باشد.
سلامت مردم در گرو تامین مواد غذایی با کیفیت است اصفهان- ایرنا- استاندار اصفهان با بیان اینکه باید مواد غذایی با کیفیت و سلامت غذایی بیشتر در دسترس مصرف کنندگان قرار بگیرد، گفت: باید اقداماتی فراهم شود تا سلامت مردم تامین شود.
مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند فصل اقتصاد - روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه برخی جملات منتسب به رئیس کل این بانک­ جعلی­ است اعلام کرد:­ مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند. به گزارش فصل اقتصاد به نقل از بانک مرکزی، با توجه به روند کاهشی نرخ ارز در بازار و تقویت مداوم ارزش پول ملی ، برخی کانال های ناشناخته مجازی با انتشار جملات جعلی در مورد "وضعیت اقتصادی کشور" ، "هزینه بر بودن پایین نگاه داشتن قیمت ارز برای بانک مرکزی" و انتساب آن به رئیس کل بانک مرکزی تلاش می کنند نسبت به بازار پول و ارز در بین مردم نگرانی ایجاد کنند. روابط عمومی بانک مرکزی ضمن تکذیب این گونه مطالب منتسب به همتی تاکید می کند اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سایت بانک مرکزی ، رسانه های رسمی کشور و اینستاگرام ایشان منعکس می شود. لذا مردم و رسانه ها توجهی به این خبرسازی های هدفدار نکنند و مطلع باشند هر خبری مرتبط با رییس کل بانک مرکزی ابتدا در سایت بانک مرکزی و رسانه های رسمی منتشر می شود و نه کانالهای بی نام و نشان!
واکنش مجمع تشخیص مصلحت نظام به مطالب مطرح شده در برنامه «حالا خورشید» روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، با صدور تکذبیه ای، ادعای مطرح شده در برنامه تلویزیونی «حالا خورشید» در خصوص فعالیت فردی از مدیران مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک موسسه برگزار کننده جشنواره ها و همایش های کارآفرینی غیررسمی و با رویکرد تجاری را قویا تکذیب می کند .
سکه طرح جدید امروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه،۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان شد در بازار آزاد تهران، سکه طرح جدید امروز پنجشنبه ۲۲ آذرماه، ۳ میلیون و ۶۶۰ هزار تومان شد.
بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است/ مردم مراقب دلالان باشند رئیس کل بانک مرکزی ضمن اشاره به اینکه با توجه به ریسک بازار ارز مردم مراقب سفته بازی دلالان باشند تاکید کرد: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار بخشی از مدیریت بازار است. عبدالناصر همتی در پست اینستاگرامی خود آورده است: آنچه که امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است. بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار را مدیریت و هدایت می کند. بانک مرکزی در تامین و تسهیل عرضه اسکناس و حواله توسط فعالین بازار و نیز گشایش تدریجی کانال های مالی با کشورهای هشتگانه و اتحادیه اروپا ثبات لازم در بازار ارز در مسیر هدف تعیین شده را به وجود خواهد آورد. به گزارش ایسنا، مجددا تاکید می کنم بازار در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار ارز بخشی از برنامه مدیریت بازار است . با توجه به ریسک بازار مردم عزیز مراقبت لازم را داشته باشند و در دام نوسان گیری و سفته بازی دلالان ارز قرار نگیرند.
سه سناریوی پیشنهادی مرکز پژوهش ها درباره نحوه افزایش قیمت بنزین ساعت24-مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی با عنوان " مساله بنزین، رویکردها و مخاطرات" سه سناریو را برای قیمت گذاری و شیوه توزیع بنزین پیشنهاد داده است.
مسکن تا شب عید ارزان می شود؟ عقبایی گفت: در صورتی که روند نزولی قیمت دلار ادامه داشته باشد، شاهد کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن تا اسفند ۹۷ هستیم. تهران- اقتصاد برتر- ۲۲ آذر ۹۷ به گزارش اقتصاد برتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حسام عقبایی نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران با بیان اینکه بازار مسکن تأثیر پذیرترین بازاری بود که به افزایش قیمت ارز واکنش نشان داد، گفت: در صورتی که قیمت ارز تا پایان سال کاهش یابد، در نیمه دوم اسفندماه امسال شاهد شکسته شدن حباب قیمت مسکن خواهیم بود. وی ادامه داد: در برخی از مناطق تهران شاهد رشد نامتعارف قیمت ها تا صددرصد بوده ایم و در صورتی که قیمت ارز کاهش یابد، قیمت مسکن نیز ۲۵ درصد ارزان تر می شود. عقبایی ادامه داد: نرخ ارز بر قیمت زمین، مصالح ساختمانی، آهن آلات، میلگرد و تراکم های ساختمانی تأثیرگذار بوده و همین موضوع باعث افزایش ۸۰ تا ۱۰۰ درصدی قیمت واحدهای مسکونی شده است. نایب رئیس اول اتحادیه املاک استان تهران اظهار کرد: در صورتی که قیمت ارز کاهش نیابد، رکود تورمی تا سال ۹۸ ادامه می یابد و همین موضوع باعث ایجاد مشکلات بسیاری به ویژه برای متقاضیان و خریداران مسکن می ...
17 کیلومتر شبکه آب قیامدشت اصلاح شد شهرری- ایرنا- شهردار قیامدشت از اصلاح 17 کیلومتر از شبکه فرسوده آب این شهر از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.
زمان ارایه بسته های حمایتی به مردم اعلام شد عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طبق مباحث صورت گرفته، به زودی دولت بسته های حمایتی را به مردم ارائه می دهد.
پیش بینی تقاضای کمتر برای نفت اوپک بازار آریا - ناظر اقتصاد : طبق گزارش ماهانه اوپک ، عربستان سعودی بیش از 11 میلیون بشکه در روز نفت تولید کرد که 377 هزار بشکه در روز رشد ماهانه داشت. در آماری که از سوی این کشور به اوپک ارایه شده، تولید عربستان حدود 11.1 میلیون بشکه در روز اعلام شده است. به گزارش ایسنا ، اما قرار است تولید عربستان در دو ماه آینده کاهش پیدا کند. خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان سعودی اظهار کرده که انتظار دارد تولید کشورش در ژانویه به حدود 10.2 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کند. افزایش تولید عربستان سعودی در نوامبر، تولید کمتر ایران را که از پنجم نوامبر هدف تحریم های آمریکا قرار گرفت، پوشش داد. امارات متحده عربی و کویت نیز تولیدشان را در نوامبر افزایش دادند اما تولید بالاتر این کشورها با کاهش تولید در عراق، گابن، لیبی، نیجریه و ونزوئلا جبران شد. تولید سایر اعضای اوپک تقریبا ثابت بود. اوپک در گزارش دسامبر، پیش بینی خود از میزان رشد تقاضا برای نفت در سال 2019 که در چهار گزارش قبلی خود کاهش داده بود را تغییر نداد و همچنان انتظار دارد تقاضا برای نفت 1.29 میلیون بشکه در روز رشد کند. ...
طرح ارتقای کیفیت نان در کهگیلویه و بویراحمد اجرا می شود یاسوج- ایرنا- رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد گفت: طرح ارتقای کیفیت با اهدافی از جمله افزایش کیفیت، قیمت و کمیت نان در دستور کار بوده و در این استان اجرایی می شود.
لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: لایحه قانون جدید بانک مرکزی به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های نظام پولی و فعالان اقتصادی پس از ماهها تلاش در این کمیسیون نهایی و تصویب شد.
آمادگی برای تنظیم بازار شب یلدا رئیس سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که این سازمان با ظرفیت بیش از ۲.۵ میلیون تنی انبارهای خود در کشور آماده تنظیم و کنترل بازار محصولات کشاورزی از جمله میوه برای شب یلدا و دیگر ایام به نفع مردم و تولیدکنندگان است.
آمادگی برای تنظیم بازار شب یلدا فصل اقتصاد - رئیس سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که این سازمان با ظرفیت بیش از 2.5 میلیون تنی انبارهای خود در کشور آماده تنظیم و کنترل بازار محصولات کشاورزی از جمله میوه برای شب یلدا و دیگر ایام به نفع مردم و تولیدکنندگان است. در حالیکه در آستانه شب یلدا قرار داریم بسیاری از محصولات کشاورزی به ویژه میوه و خشکبار با نوسان و افزایش قیمت مواجه شده است و حسین شیرزاد - رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی - در حاشیه نمایشگاه افتتاح نمایشگاه محصولات ارگانیک در بوستان گفت وگو، اظهار کرد: این سازمان همان گونه که وقتی تولیدکنندگان در حال زیان دیدن هستند به بازار ورود کرده و قیمت ها را به نفع تولیدکنندگان کنترل می کند ظرفیت انبارداری بیش از دو و نیم میلیون تنی در کشور دارد و هر زمانی که قیمت محصول کشاورزی از جمله میوه و ... بالاتر از نرخ منطقی برود نقش تنظیم بازاری خود را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایفا می کند. همانگونه که طی ماه های گذشته این کار را برای سیب زمینی و پیاز انجام دادیم و موجودی خود را به بازار تزریق کردیم. وی درباره عرضه زعفران در بورس کالا اینگونه توضیح داد که سازمان ...
انصراف غول نفتی روسیه از ادامه سرمایه گذاری در ایران «روس نفت» غول نفتی روسیه از ادامه انجام و تکمیل پروژه هایش در ایران انصراف داد.
اجرای رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه از امروز در سراسر کشور از امروز روزمینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور اجرایی شد.
نرخ ارز آزاد و ثانویه در حال یکی شدن است در پی اعلام بانک مرکزی مبنی بر این که بانک ها نیز مجاز به خرید ارز حاصل از صادرات و دیگر ارزها هستند، رئیس کنفدراسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران اقدام جدید بانک مرکزی را سیاستی عنوان کرد که به مرور در حال اجرایی شدن است و در آینده نه چندان دور تعدد نرخ در بازار از بین می رود و نرخ ارز آزاد و نیما به هم نزدیک می شود.
افزایش حقوق کارگران در سال آینده چقدر است؟ رئیس مرکز پژوهش های مجلس برخی احتمال ها درباره افزایش حقوق کارگران در سال آینده را تشریح کرد.
قیمت زعفران به 12 میلیون و 700 هزار تومان رسید مدیرعامل سازمان تعاون روستایی ایران گفت: قیمت هر کیلو زعفران اکنون از 8 میلیون تومان تا 12 میلیون و 700 هزار تومان با توجه به انواع و اقسام این محصول رسیده است.
غرویان: به آیت الله جنتی گفتم در روز قیامت جلوی شما را می گیرم / جریانی می خواهد متفکرین را خانه نشین کند محسن غرویان مدرس حوزه گفت: به من گفتند که اعتراض شما به حق است و صلاحیت شما تائید می شود، اما در نهایت صلاحیت بنده تائید نشد و من طی نامه ای سرگشاده به آقای جنتی بیان کردم که در روز قیامت جلو او را خواهم گرفت. مگر شورای نگهبان به دنبال دفاع از حقوق ملت نیست؟ این ها مشکلات امروز ماست.
زمان اعدام بابک زنجانی از زبان معاون قوه قضائیه حجت الاسلام هادی صادقی معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به آخرین اقدامات در پرونده بابک زنجانی گفت: این فرد در زمان مناسب اعدام خواهد شد و مردم عجله نکنند.در اغلب پرونده های فساد بزرگ که اموالی اختلاس و سوءاستفاده شده است غالباً بازگشت پیدا می کند و آن دسته از مبالغ که بازگشت داده نشده پیگیری می شود.
مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند روابط عمومی بانک مرکزی با بیان اینکه برخی جملات منتسب به رئیس کل این بانک­ جعلی­ است اعلام کرد:­ مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
#از_تسنیم-بپرسید: اتباع خارجی هم کارت سوخت می گیرند؟ + 5 سوال دیگر فصل اقتصاد - پاسخ به جدیدترین سوالات در خصوص کارت سوخت در این گزارش مورد توجه قرار گرفته است؛ اگر سوالی در خصوص کارت سوخت دارید، به شما پیشنهاد می کنیم این گزارش را از دست ندهید. به گزارش فصل اقتصاد، موضوع کارت سوخت و احیای دوباره آن در فرآیند سوخت گیری، موضوعی است که این روزها توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده و از طرفی آنها را با سوالات متعددی روبرو کرده است. مخاطبان خبرگزاری تسنیم سوالات خود درباره احیای کارت سوخت را از خبرگزاری تسنیم پرسیده اند و پاسخ آن را طی چند گزارش دریافت کرده اند. #از_تسنیم-بپرسید: چگونه کارت سوخت المثنی بگیریم؟ + 11 سوال دیگر #از_تسنیم-بپرسید: پاسخ به 11 سوال جدید درباره کارت سوخت #از_تسنیم-بپرسید: پاسخ به 6 سوال در خصوص کارت سوخت خبرگزاری تسنیم در بخش #از_تسنیم_بپرسید همچنان پاسخگوی سوالاتی است که از سوی مخاطبان به خبرگزاری ارسال می شود. برای اینکه #از_تسنیم_بپرسید، این متن را بخوانید در این گزارش به 6 سوال دیگر مخاطبان خبرگزاری تسنیم پاسخ داده ایم که در ادامه می خوانید: 1. ماشین به نام پسرم است که شش سال سن دارد و تا پسرم به سن 18 ...
تشخیص باروری زنان با برنامه گوشی هوشمند دانشمند ایرانی دکتر هادی شفیعی، دانشمند ایرانی دانشگاه هاروارد موفق به توسعه یک فناوری مبتنی بر گوشی های هوشمند شده است که می تواند با آزمایش بزاق کاربران خانم، میزان باروری آنها را در خانه و با روشی ارزان و ساده تعیین کند. به گزارش ایسنا و به نقل از گیزمگ،  به طور معمول، اگر زنان بخواهند بدانند که آیا در حال تخمک گذاری هستند یا نه، باید آزمایش ادرار یا یک بررسی درجه حرارت بدن را انجام دهند. اما دانشمندان بریگام و بیمارستان زنان وابسته به دانشگاه هاروارد به سرپرستی دکتر هادی شفیعی در حال توسعه روشی هستند که به اعتقاد آنها ممکن است یک جایگزین بهتر به شکل یک آزمایش بزاق مبتنی بر گوشی هوشمند باشد. طبق گفته محققان، هزینه کیت های آزمایش خانگی یک بار مصرف می تواند در طول زمان زیاد شود، به علاوه ممکن است تفسیر نتایج برای کاربران دشوار باشد. در مقابل، سیستم تجربی جدید آنها را می توان به طور نامحدود استفاده مجدد کرد و نتایج بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند نمایش داده می شود. برای استفاده از این سیستم، خانم ها باید نمونه بزاق خود را روی یک صفحه شیشه ای بریزند و پس از اینکه بزاق خشک شد، سیستم می تواند ...
اجرای رومینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه از امروز در سراسر کشور از امروز روزمینگ ملی بین اپراتورهای تلفن همراه در سراسر کشور اجرایی شد. به گزارش آرمان اقتصادی ، محمد جهرمی در صفحه توییتر خود در این زمینه نوشت: در یک اقدام مهم در ۷۰۰۰ منطقه که تنها پوشش همراه اول فراهم بود، ایرانسل نیز در دسترس قرار گرفت و متقابلا در ۶۸۰۰ منطقه خدمات ایرانسل برای مشترکان همراه اول دسترس پذیر شد. وی این اقدام را صرفه جویی در هزینه های توسعه عنوان کرد. انتهای پیام
ویدئو / اخبار اقتصادی پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷ در این ویدئو اخبار اقتصادی امروز پنجشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷، ساعت ۱۵:۳۰ شبکه خبر را مشاهده کنید.
افغانستان رقیب ایران در تولید زعفران می شود بازار آریا - فارس : راشاتودی اعلام کرد:دولت افغانستان 6600 کارگر ویژه تولید و فراوری زعفران تربیت کرده و امسال تولید خود را با 22 درصد افزایش به 13 تن رسانده است. مقامات افغانستان به دنبال این هستند تا منبع درآمد جایگزینی برای شهروندان این کشور به جای پرورش تریاک ایجاد کنند. آنها می خواهند کشت زعفران را به عنوان یک محصول دارویی و ادویه پرمصرف جهانی جایگزین کشت تریاک در این کشور کنند. وزیر کشاورزی افغانستان اعلام کرد: تولید زعفران امسال در این کشور رشد بی سابقه ای داشته و به رقم 13 تن رسیده است. آمارهای دولتی نشان می دهد که کشت زعفران در این کشور به 6 هزار و 200 هکتار در سال جاری رسیده و نسبت به سال گذشته رشد 22 درصد داشته است. بیش از 6 هزار و 600 کارگر برای کار در حوزه تولید و فرآوری و بسته بندی زعفران تربیت شده اند. در بیانیه ای اعلام شده است که کشاورزان زعفران کار با فروش این محصول در بازارهای داخلی 17 میلیون دلار درآمد داشته اند که البته 90 درصد زعفران تولیدی افغانستان به کشورهای دیگر صادر می شود. گل زعفران از سال ها پیش به عنوان ماده دارویی استفاده شده است و به ...
آمادگی برای تنظیم بازار شب یلدا فصل تجارت - رئیس سازمان تعاون روستایی اعلام کرد که این سازمان با ظرفیت بیش از 2.5 میلیون تنی انبارهای خود در کشور آماده تنظیم و کنترل بازار محصولات کشاورزی از جمله میوه برای شب یلدا و دیگر ایام به نفع مردم و تولیدکنندگان است. در حالیکه در آستانه شب یلدا قرار داریم بسیاری از محصولات کشاورزی به ویژه میوه و خشکبار با نوسان و افزایش قیمت مواجه شده است و حسین شیرزاد - رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی - در حاشیه نمایشگاه افتتاح نمایشگاه محصولات ارگانیک در بوستان گفت وگو، اظهار کرد: این سازمان همان گونه که وقتی تولیدکنندگان در حال زیان دیدن هستند به بازار ورود کرده و قیمت ها را به نفع تولیدکنندگان کنترل می کند ظرفیت انبارداری بیش از دو و نیم میلیون تنی در کشور دارد و هر زمانی که قیمت محصول کشاورزی از جمله میوه و ... بالاتر از نرخ منطقی برود نقش تنظیم بازاری خود را به نفع تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ایفا می کند. همانگونه که طی ماه های گذشته این کار را برای سیب زمینی و پیاز انجام دادیم و موجودی خود را به بازار تزریق کردیم. وی درباره عرضه زعفران در بورس کالا اینگونه توضیح داد که سازمان ...
تارتار: به سلامت داوران شک نداریم بازار آریا - ایلنا : سرمربی تیم پارس جنوبی جم در نشست خبری پیش از جدال با پرسپولیس حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. سرمربی پارس جنوبی جم در مورد جدال با پرسپولیس اظهار داشت: ما برابر تیم خوب و یکدست پرسپولیس قرار میگیریم و بازی سختی برای هر دو تیم است. ما تیم خوبی در این دو فصل بودیم و بازی با کیفیتی برابر تیم های بزرگ عمل کردیم و به بازیکنان ایمان داریم. در طول هفته بچه ها باانکیزه کار کردند و انتطار یک بازی زیبا را داریم. سرمربی پارس جنوبی در خصوص اینکه برخلاف بازیکنان تیم آیا پنجاه درصد گرفته گفت: نه چنین چیزی نیست و ما هم همانند دیگر بازیکنان 35 درصد گرفتیم و به صورت مساوی تقسیم شد. تارتار در رابطه با اینکه فصل گذشته علیرغم نمایش خوب نتوانسته برابر آنها به نتیجه دست یابد و اکنون با توجه به شرایط این تیم این امیدواری را دارد یا خیر کفت: پرسپولیس با توجه به اینکه به فینال آسیا راه یافت شخصیت تیمی اش بالاتر رفت. آنها البته خسته هستند و تعداد بازیکن کمتری دارند. آنها 5 روز پیش برابر سپاهان بازی کردند اما ما استراحت کردیم. با این حال امیدوارم بتوانم یک نمایش ...
دزد بدشانسی که در یک قدمی مرگ قرار گرفت بازار آریا - انتخاب : یک دزد فوق بدشانس که مظنون به دزدی از یک رستوران چینی شیک در سن لورنزو واقع در کالیفرنیا، است پس از اینکه در یک کانال فلزی به دام افتاد و در آستانه مرگ قرار داشت پیدا شد. به نظر می رسد این دزد بدشانس قصد داشته از طریق کانال فلزی روی پشت بام وارد رستوران شود، اما داخل کانال گیر می افتد و چون هیچ شخصی برای نجات او نمی آید در معرض خطر مرگ قرار می گیرد. شاید بتوان این سارق را بدشانس ترین سارق در آستانه سال نو میلادی دانست. او دو روز در این شرایط گیر کرده بود و هیچ فردی صدایش را نمی شنید. در نهایت یکی از مغازه دارهای اطراف به شکلی معجزه آسا صدای ناله های او را می شوند و بانیروهای امدادی تماس می گیرد. هنگامی که امدادگران وارد صحنه شدند، ابتدا تصور کردند که این صدا از سقف رستوران می آید و احتمال دادند یک حیوان در سقف گیر افتاده است. اما با ورود به پشت بام و باز کردن سقف آشپزخانه با یک مرد 29 ساله مواجه شدند که در یک ورقه فلزی در پشت بام آشپزخانه به دام افتاده بود. به گزارش دفتر کلانتری ایالت آلامیدا عملیات امداد نزدیک به یک ساعت طول کشید و آتش نشانانبرای حذف ...
حاجی بابایی:آشپز خواندن معلمان عقده گشایی سیاسی بود بازار آریا - فارس : رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بی سواد و آشپز خطاب کردن معلمان یک عقده گشایی سیاسی بود. حمیدرضا حاجی بابایی در نشست صمیمانه و تخصصی با دبیران دبیرستان سردار و معلم شهید علیرضا حاجی بابایی، اظهار داشت: در استخدام های سال 1388 ،پانزده هزار نفر نیروی جوان و متخصص با مدرک تربیت بدنی جهت توسعه فعالیت های ورزشی در مدارس به ویژه مدارس ابتدایی با توجه به تاثیر گذاری تحرکات بدنی و ورزش و تربیت بدنی در دوران رشد کودکی جذب آموزش و پرورش شدند. که اگر این اتفاق نمی افتاد امروز تقریبا معلم ورزشی در مدارس نبود. حاجی بابایی تاکید کرد: خوشبختانه غالب این معلمان در حال حاضر با تحصیلات عالی در آموزش و پرورش مشغول ارائه خدمات تخصصی به دانش آموزان هستند. رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با ابراز خرسندی از توجه به تربیت بدنی وفعالیت های ورزشی در مدرسه گفت،هدف اصلی ما مهندسی منابع انسانی به ویژه ساماندهی تخصصی نیروی انسانی در رشته های تخصصی مانند تربیت بدنی و دوره ابتدایی بوده است. با احیای دانشگاه فرهنگیان و جذب 25 هزار نفر، برنامه ریزی به گونه ای بود که در سال 1400 در ...
طرحی خاص روی پیراهن استقلالی ها / عکس بازار آریا - مشرق : استقلال در ابتدای بازی با پدیده با پیراهنی وارد زمین می شود که تصویر مرحوم ایرج دانایی فرد، پیشکسوت فقید استقلال روی آن نقش بسته است.
تقوی: برای بازی فردا مصدوم و محروم نداریم بازار آریا - ایلنا : محمد تقوی سرمربی تیم تراکتورسازی تبریز در نشست خبری پیش از جدال با فولاد خوزستان حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. محمد تقوی در نشست خبری پیش از بازی با فولاد خوزستان با تسلیت درگذشت ایرج دانایی فر به عنوان یکی از ارزشمند ترین بازیکنان تاریخ فوتبال کشور، اظهار داشت: همه سرمربی ها موقت هستند و سرمربی دائم نداریم. وظیفه من این است که تا روزی که هستم برای موفقیت تراکتورسازی تلاش کنم و عنوان و سمت برایم مهم نیست. مدیریت و مالکیت باشگاه به خوبی از ما حمایت کردند و وظیفه ما این است که روی اهداف تیم حمایت کنیم. وی افزود: من قبل از حضور در تراکتور فکر نمی کردم این تیم چنین هوادارانی داشته باشد ولی حالا می گویم که واقعاً فوق العاده و لایق بهترین ها هستند و ما برای خوشحال کردن آن ها همه تلاشمان را به کار می گیریم. سرمربی تیم تراکتورسازی درباره انتخاب داور مسابقه خاطرنشان کرد: مسعود شجاعی به قدری حرفه ای است که داور مسابقه روی او و تیم تاثیر نگذارد. تعیین داور دست باشگاه تراکتورسازی نیست. من معتقدم هواداران تراکتورسازی هیچوقت توهین نمی کنند و همسر من ترک ...
منصور خورشیدی درگذشت بازار آریا - مهر : منصور خورشیدی، شاعر معاصر و از آخرین بازماندگان جنبش شعر حجم در ایران درگذشت. منصور خورشیدی که از او به عنوان آخرین بازمانده از جنبش شعری موسوم به شعر حجم ساکن در ایران یاد می شد، صبح امروز (پنجشنبه 22 آذر) در بهشهر مازندران درگذشت. خورشیدی در سال 1329 به دنیا آمد. او انتشار آثار خود را از دهه 50 آغاز کرد. از این شاعر و منتقد ادبی، مقالات بسیاری در داخل و خارج کشور منتشر شده است. مهمترین مقالات او عبارتند از «از ترس مست شدیم» (در کتاب «از حاشیه تا متن»)، «حیرت عظیم حجم» (در کتاب «حتای مرگ»)، «بررسی شعرهای رؤیایی»، «نقد و بررسی شعر معاصر» (مجله آفتاب، نروژ)، «سوررئالیسم جنجالی ترین مکتب ادبی جهان»، «بررسی مکتب های ادبی جهان»، «من سوم»، «سرشت باطنی انسان در جهان شعر» و… از میان آثار منتشر شده او می توان به کتاب های «از فکرهای با تو»، «خطابه های کهنسال کودکی»، «سجاده روی ماه بینداز» و «آبی ناگهان» اشاره کرد.
وزش باد و افزایش کیفیت هوای تهران بازار آریا - خبر آنلاین : کیفیت هوای تهران که امروز پنجشنبه در آستانه ناسالم قرار داشت، با وزش باد میزان کیفیت هوای تهران افزایش قابل توجهی داشت. در حالی که روز گذشته (چهارشنبه) با افزایش 24 واحدی غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون کیفیت هوای تهران در آستانه شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار گرفت، وزش باد که از ساعات بامدادی شروع شد موجب شد که کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) در شرایط سالم قرار گیرد و کیفیت هوای تهران نسبت به روز گذشته 20 واحد کاهش یابد. همچنین اداره کل هواشناسی استان تهران امروز پنجشنبه در اطلاعیه ای اعلام کرد که روند وزش باد و افزایش کیفیت هوای تهران تا روز شنبه هفته آینده ادامه خواهد داشت. براساس بررسی و تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، آسمان استان تهران طی 2 روز آینده آسمان تهران صاف همراه با وزش باد پیش بینی می شود. همچنین کمینه و بیشینه دمای هوای پایتخت در روزهای پنج شنبه ،جمعه و شنبه به ترتیب (6 و 16) و (6 و 15) و (5 و 15) درجه سانتیگراد پیش بینی می شود. در این اطلاعیه آمده، ورامین با 18 درجه و امین آباد فیروزکوه با 8 درجه ...
پیگرد قضایی منتشرکنندگان اخبار کذب علیه وزیر کشور بازار آریا - ایلنا : مشاور وزیر کشور گفت: اخیرا ادعایی نادرست و سراسر کذب از سوی برخی مدعیان اطلاع رسانی علیه وزیر کشور منتشر شده است که بیانگر وجود جریانی منحرف برای تاثیرگذاری در فعالیت های امنیت بخشی وزارت کشور است. روح الله جمعه ای مشاور وزیر کشور با تاکید بر اینکه در این مطلب ناروا ادعا شده است که وزیر کشور در جمع تعدادی از اصحاب رسانه فرزند خود را نابغه اقتصادی، نخبه، صاحب نظر در حوزه اقتصاد و... توصیف کرده است گفت: در حالی که به گواه مستندات موجود و همچنین بزرگواران حاضر در این نشست، وزیر کشور هیچ یک از تعابیر فوق را بیان نکرده و صرفا گذرا اشاره ای به چرایی شکل گیری هدفمند این حواشی نموده است. وی افزود: تردیدی نیست حواشی اخیر علیه وزیر کشور که با اهداف روشن منتشر می شود به منظور تاثیرگذاری در فعالیت های امنیت بخشی وزارت کشور و همچنین توفیقات حاصله از تلاش مستمر و جدی ستاد هماهنگی اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور می باشد و این عملکرد به مذاق این شبکه انحرافی و دروغ پرداز که با شبکه معاند خارج از کشور و ضد مردمی همسو است خوش نیامده و این جریان نزد مردم عزیز کشور ...
حضور هواداران پدیده در ورزشگاه آزادی / عکس بازار آریا - تعدادی از هواداران پدیده خودشان را به ورزشگاه آزادی تهران رسانده اند تا تیمشان در دیدار حساس مقابل استقلال تنها نباشد.
بازدید اردوغان از بالگرد بومی ساخت ترکیه / عکس بازار آریا - رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه از نخستین بالگرد بومی ساخت ترکیه بازدید کرد. بالگرد T625 جدید ساخت ترکیه، که اردوغان نام آن را گؤک بئی اعلام کرد، نیازهای عمومی ترکیه از نیروهای مسلح گرفته تا حمل و نقل، آمبولانس، جستجو، امنیت داخلی و مرزی، جنگلداری و غیرنظامی را تامین خواهد کرد.
هانت برای برقراری صلح در یمن به سوئد رفت بازار آریا - ایسنا : وزیر خارجه انگلیس به همراه دبیرکل سازمان ملل در آخرین روز مذاکرات تحت حمایت سازمان ملل برای برقراری صلح در یمن به سوئد رفت. انگلیس به مذاکرات صلح یمن پیوست به گزارش آسوشیتدپرس، جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس در جریان این سفر با طرفین مذاکره کننده یمنی در سوئد دیدار و گفتگو کرد. هانت پیش از این سفر گفت: یمن شاهد فاجعه بارترین بحران انسانی در جهان است و این مذاکرات صلح بهترین فرصت در این سال ها برای حرکت به سوی حل و فصل سیاسی بحران است. من از تلاش های تاریخی نماینده ویژه سازمان ملل در آوردن جناح های مختلف برای اولین بار به میز مذاکرات از سال 2016 تاکنون تقدیر می کنم. هانت امروز پنج شنبه در توییتر اعلام کرد: گفتگو محور اساسی برای تحقق صلح در یمن است. من در هنگام حضورم در سوئد، با دو هیات دولت (مستعفی) یمن و هیات انصارالله دیدار کردم. وی ادامه داد: هدف از دیدار با این دو هیات تاکید بر نیاز طرف ها برای ادامه فعالیت های مشترک جهت دست یابی به راه حل سیاسی بود. رایزنی های سوئد حکایت از تلاش های بسیاری داشت که توسط فرستاده سازمان ملل به یمن جهت دست یابی به ...
گوترش از زمان برگزاری دور بعدی مذاکرات یمن خبر داد بازار آریا - ایسنا : آنتونیو گوترش اعلام کرد که دور دیگر از مذاکرات میان دولت مستعفی یمن و انصارالله در ماه ژانویه آتی برگزار می شود. به گزارش اسکای نیوز، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل امروز (پنجشنبه) در اختتامیه نشست های سوئد که با محوریت مساله یمن برگزار شد، عنوان داشت که دور دیگری از مذاکرات میان دولت مستعفی یمن و هیات انصارالله در ماه ژانویه برگزار می شود. وی گفت که توافقی درمورد رساندن کمک های انسانی به شهر تعز وجود دارد. وی خاطرشان کرد: به توافقی در مورد بندر الحدیده دست یافته ایم که به خارج کردن نیروهای درگیر از شهر الحدیده می انجامد و در سراسر این استان، آتش بس اعلام می شود. وزیر خارجه دولت مستعفی یمن و رئیس هیات انصارالله در مذاکرات سوئد نیز با یکدیگر دست دادند.
واعظی عازم ترکیه شد بازار آریا - ایلنا : رئیس دفتر رئیس جمهور عصر پنجشنبه برای دیدار و گفت وگو با مقام های ارشد ترکیه ای، در صدر یک هیات عالیرتبه سیاسی و اقتصادی عازم آنکارا شد. محمود واعظی در جریان این سفر همچنین تمهیدات سفر حجت الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به ترکیه را برای شرکت در پنجمین نشست مشترک روسای جمهوری و وزیران ارشد دو کشور، فراهم می کند. وی را در این سفر شماری از مسوولان وزارتخانه های اقتصادی و سیاسی همراهی می کنند.
مظنه خرید آپارتمان در مناطق مختلف تهران + جدول بازار آریا - باشگاه خبرنگاران جوان : یک دستگاه آپارتمان 160 متری واقع در یوسف آباد، خیابان مدبر با مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون تومان معامله می شود. لیست آپارتمان های موجود جهت خرید در برخی مناطق تهران در جدول زیر آمده است. توجه کنید که قیمت ها بر حسب مترمربع به تومان بوده و تقریبی است، چراکه قیمت مسکن در تهران با توجه به نوع ساختمان، امکانات، خیابان و یا عجله فروشنده تغییر می کند.
تصویری از اسطوره استقلال در ورزشگاه آزادی بازار آریا - خبر آنلاین : بازیکن سابق تیم فوتبال استقلال برای تماشای دیدار این تیم مقابل پدیده در ورزشگاه آزادی حضور یافت. فرهاد مجیدی، کاپیتان سابق تیم فوتبال استقلال که اعلام کرده بود برای آخرین دیدار نیم فصل آبی پوشان در ورزشگاه آزادی حاضر می شود، امروز (پنجشنبه) در ورزشگاه آزادی حضور یافت. استقلال و پدیده از دقایقی دیگر در استادیوم آزادی به مصاف یکدیگر خواهند رفت.
دیدار بشار اسد با هیات روسی در دمشق بازار آریا - مهر : بشار اسد در دیدار با یک هیئت روسی در دمشق درباره روند قانون اساسی جدید سوریه گفتگو کرد. به گزارش تاس، هیئت مشترکی از مقامات وزارت دفاع و امور خارجه روسیه در دمشق با بشاراسد، رئیس جمهور سوریه دیدار و گفتگو کردند. گفته شده در این دیدار که «الکساندر لاورنتیف» نماینده ویژه پوتین و «سرگئی ورشینین» معاون وزیر خارجه و برخی مقامات نظامی روسی نیز شرکت داشتند، طرفین در ارتباط با مسائل مربوط به روند توسعه اوضاع سوریه وتسریع در شکل گیری و آغاز به کار کمیته قانون اساسی براساس تصمیمات کنگره گفتگوهای ملی سوریه و قطعنامه 2254 شورای امنیت سازمان ملل مذاکره کردند. پیش از این گرووه های سوری در نشست 30 ژانویه 2018 یعنی تقریبا یکسال پیش بر شکل دهی به یک کمیته قانون اساسی برای تهیه پیش نویس قانون اساسی جدید سوریه به توافق رسیدند، هرچند فهرست اعضای این کمیته هنوز نهایی نشده است.
پیشنهاد نجومی تراکتورسازی برای جذب طارمی بازار آریا - خبر آنلاین : مهاجم سابق پرسپولیس در آستانه حضور در تبریز قرار دارد. این روزها خبر بازگشت طارمی به لیگ ایران بیشتر از قبل شنیده می شود و به نظر می رسد دو تیم پرسپولیس و تراکتورسازی به دنبال مهاجم ایرانی الغرافه هستند. سرخپوشان تبریزی که این روزها زیر نظر زنوزی و بخش خصوصی اوضاع مالی خوبی دارند قصد دارند ضعف های تیمشان را در پنجره زمستانی پوشش داده تا با تیمی کامل تر و قدرتمندتر از گذشته در ادامه مسابقات شرکت کنند. تراکتورسازی در حال حاضر برای جذب طارمی پیشنهادی نجومی و جذاب ارائه داده و خبرگزاری ایلنا خبر از پیشنهاد 12 میلیارد تومانی تبریزی به طارمی داده است. مبلغی که اگر صحت داشته باشد بعید است مانعی بر سر این انتقال باقی بگذارد. حضور طارمی در ترکیب تراکتورسازی در نیم فصل دوم و بازی کنار نفراتی مثل دژاگه، شجاعی، حاج صفی، سوگیتا و چند مهره دیگر که جذب این تیم خواهند شد، از سرخپوشان تبریزی تیمی کهکشانی تر و جذاب تر از گذشته خواهد ساخت که ممکن است باعث شود ایستادگی مقابل قدرت این تیم برای رقبا سخت تر از قبل شود.
همتی: بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است بازار آریا - فارس : رییس کل بانک مرکزی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود با بیان اینکه آنچه امروز در بازار ارز شاهد آن هستیم روند طبیعی تعدیل تدریجی قیمت ارز در مسیر واقعی شدن آن است افزود: بانک مرکزی به دور از هیجانات غیر ضرور و با تدبیر لازم بازار را مدیریت و هدایت می کند. عبدالناصر همتی در ادامه با اشاره به عوامل ایجاد تعادل در بازار ارز گفت: اقدامات بانک مرکزی در تامین و تسهیل عرضه اسکناس و حواله توسط فعالین بازار و نیز گشایش تدریجی کانال های مالی با کشورهای هشتگانه و اتحادیه اروپا ثبات لازم در بازار ارز در مسیر هدف تعیین شده را به وجود خواهد آورد. همتی همچنین با تاکید بر اینکه بازار ارز در کنترل بانک مرکزی است و نحوه دخالت در بازار ارز بخشی از برنامه مدیریت بازار است به مردم هشدار داده است که با توجه به ریسک بازار مراقبت لازم را داشته باشند و در دام نوسان گیری و سفته بازی دلالان ارز قرار نگیرند.
تیراندازی به نظامیان صهیونیست در رام الله / عکس بازار آریا - فردی مسلح از خودروی خود پیاده شده و شروع به تیراندازی به سمت نظامیان صهیونیست در رام الله آتش گشودند. در پی این عملیات 3 نظامی صهیونیست کشته شده و حال چهارمین زخمی هم وخیم است.
انقلاب در تولید خودرو؛ آغاز رسمی استفاده فولکس واگن از فناوری چاپ سه بعدی فصل اقتصاد - فناوری چاپ سه بعدی این روزها مورد توجه خودروسازان قرار گرفته و برخی از آنها در حال حاضر مشغول استفاده از آن هستند. برای مثال پورشه یکی از این خودروسازان است که در تولید قاب آینه 911 اسپیدستر و واشر دهانه باک 959 از فناوری چاپ سه بعدی کمک گرفته است. فورد دیگر شرکتی است که اعلام کرده دو قطعه مهم از اجزای سیستم ترمز شلبی موستانگ GT500 2020 را با فناوری چاپ سه بعدی تولید خواهد کرد. حال خبر می رسد فولکس واگن نیز قصد دارد از این تکنولوژی جهت تامیت قطعات مورد نیاز مدل های پرتیراژ خود کمک بگیرد. این خودروساز آلمانی اخیرا با انتشار بیانیه ای اعلام کرده یک مرکز ساخت ابزار جدید راه اندازی کرده است. این مرکز که در کارخانه اصلی فولکس واگن در وولفسبورگ قرار دارد، به آخرین و پیشرفته ترین نسل پرینترهای سه بعدی شرکت HP مجهز شده است. دکتر آندریاس توستمن (Andreas Tostmann) عضو هیئت مدیره بخش تولید فولکس واگن در مراسم افتتاح مرکز مذکور گفته: مرکز چاپ سه بعدی فولکس واگن فعالیت های تولیدی فزاینده فولکس واگن را وارد سطح جدیدی خواهد کرد. در عرض دو الی سه سال آینده چاپ سه بعدی برای ...
گذشتگان با داشتن منابع مالی فراوان به کشاورزی توجه نکردند یاسوج-ایرنا- نماینده مردم بویراحمد و دنا گفت:در دورانی که کشور منابع فراوان مالی داشت به کشاورزی توجه آنچنانی نشد و در سالیان اخیر تلاش های زیادی شده اما با محدودیت های فراوانی در حوزه آب روبه رو هستیم.
بانک مرکزی: مردم به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز توجه نکنند روابط عمومی بانک مرکزی در اطلاعیه ای با اعلام اینکه برخی جملات منتسب به رییس کل این بانک در فضای مجازی جعلی است، خواستار آن شد تا مردم توجهی به اخبار غیر رسمی بازار پول و ارز نکنند.
گردهمایی بزرگ تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاه ایران اکسپو 2018 گردهمایی بزرگ تولید کنندگان ایرانی در نمایشگاه ایران اکسپو 2018، از امروز به مدت چهار روز در تهران برگزار می شود.
ایرانی ها غذای مردم یک کشور را اسراف می کنند و دور می ریزند تسنیم نوشت: رئیس انجمن ارگانیک ایران گفت: براساس آمار سال گذشته فائو محصولات کشاورزی ایران سالم ترین محصولات در آسیا است.
حمایت از سزمایه گذار در لرستان تبدیل به مطالبه اجتماعی شود خرم آباد - ایرنا - استاندار لرستان گفت: روند حمایت از سرمایه گذار در این استان باید تبدیل به یک جریان و مطالبه اجتماعی شود.
ادامه روند نزولی کاهش نرخ ارز روند نزولی قیمت ارز در بازار آزاد تهران روز چهارشنبه ۲۱ آذرماه برای پنجمین روز متوالی ادامه یافت و نرخ دلار آمریکا از مرز روانی ۱۰ هزار تومان فرو ریخت. تهران- اقتصاد برتر- ۲۲ آذر ۹۷ به گزارش اقتصاد برتر به نقل از ایسنا، تداوم کاهش نرخ ارز در روزهای اخیر سبب شد تا دارندگان دلارهای خانگی دلارهای خود را به بازار عرضه کنند و بازار آزاد تهران، با تشکیل صف های فروش مقابل صرافی ها، روبه رو شد. دیروز مقابل صرافی های بانک ها صف طولانی برای فروش ارزهای خانگی تشکیل شده بود. تسنیم در این باره نوشت: «علت مراجعه مردم به صرافی های دولتی به جای دلال ها و صرافی های آزاد این است که هم اکنون قیمت خرید دلار در صرافی های دولتی بالاتر از بازار آزاد است و از همین رو مردم می توانند ارزهای خود را با ارائه کارت ملی به این صرافی ها با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰ تومان بفروشند». باید یادآور شد که «صرافی ملی ایران نرخ کف بازار را به ترتیب ۱۰ هزار و ۵۰ تومان برای خرید هر دلار و ۱۰ هزار و ۱۰۰ تومان برای فروش آن در نظر گرفته است». این گزارش ارقام خرید و فروش یورو در روز چهارشنبه را به ترتیب ۱۲ هزار تومان و ۱۲ هزا ...
رشد 7.8 درصدی تردد در محور های برون شهری +جدول فصل تجارت - کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2194 تردد شمار فعال در محور های برون شهری، افزایش 7.8 درصدی تردد را نشان می دهد. به گزارش فصل تجارت، بررسی تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی سامانه های تردد شمار و گشت های شعب راهداری سراسر کشور نشان می دهد که در حال حاضر تمام محور های مواصلاتی کشور به استثنای محور های مسدود و ممنوع باز و تردد در آن ها به روال عادی در جریان است. در این میان کل تردد ثبت شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از 2194تردد شمار فعال در محور های برون شهری، نسبت به روز قبل 7.8 درصد افزایش را نشان می دهد. گفتنی است سهم وسایل نقلیه سنگین 15.8درصد، اوج تردد بین ساعات 17 الی 18 و کمترین تردد بین ساعات 3 الی 4 صورت گرفته است. انتهای پیام/
تصاویر منتسب به محافظ هواوی P30 و P30 پرو وجود دوربین چهارگانه را تایید می کند فصل اقتصاد - تصاویر جدیدی از محافظ هواوی P30 و P30 پرو فاش شده که به نظر می رسد وجود دوربین چهارگانه و چند فلش LED در نسخه ی پرو را تایید می کند. در این تصاویر به نظر می رسد که دوربین چهارگانه در نسخه ی پرو وجود داشته باشد و نسخه ی معمولی از دوربین سه گانه به صورت عمودی استفاده نماید. هواوی اخیرا سری میت 20 که شامل میت 20، میت 20 پرو، میت 20 ایکس و میت 20 آر اس نسخه ی پورشه بود را در چین عرضه نمود. با توجه به اینکه شرکت چینی اواسط اسفندماه به رونمایی از تلفن های هوشمند P20 و P20 پرو پرداخته بود، انتظار می رود که رونمایی از P30 و P30 پرو نیز اواسط اسفندماه سال جاری رخ دهد. در تصاویر لو رفته از محافظ هواوی P30 مشخص است که در سمت چپ فضایی برای دوربین سه گانه تعبیه شده است و زیر آن یک فلش LED قرار خواهد گرفت. در بخش زیری هم یک شکاف وجود دارد که می تواند مربوط به پورت USB-C باشد. یک شکاف دیگر هم قابل مشاهده است که نمی توان به صورت قطعی گفت مربوط به جک صوتی 3.5 میلی متری خواهد بود یا خیر. هواوی در تلفن های هوشمند P20 و P20 پرو از جک صوتی 3.5 میلی متری استفاده کرده بود. ...

اخبار عمومی

طرز تهیه دسر پاناکوتا شکلاتی دسر پاناکوتا شکلاتی یکی از خوشمزه ترین دسر ها برای کسانی که علاقه به شکلات دارند می باشد که در این مطلب دستور تهیه “دسر پاناکوتا شکلاتی” را برای شما در نظر گرفته ایم.
شهردار و اعضای شورای شهر از قهرمان شیرازی ژیمناستیک کشور تجلیل کردند به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، همچنین در این صحن طرح یک فوریتی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز مبنی بر مساعدت به تیم های فوتبال فجر شهید سپاسی و شهدای قشقایی شیراز که در لیگ دسته یک کشور حضور دارند، تصویب شد. با تصویب این طرح و با هدف حمایت از ورزش شیراز، مقرر شد در فصل ۹۷- ۹۸ فوتبال کشور به هرکدام از تیم ها یک میلیارد ریال و به ازای هر پیروزی ۱۰۰میلیون ریال به عنوان پاداش اختصاص یابد. اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با طرح مساعدت به تیم های فوتسال بانوان فارس که در رقابت های برتر کشوری حضور دارند (پارس آرا و پویندگان صنعت فجر) موافقت کردند. با تصویب این طرح و با رویکرد حمایت از ورزش حرفه ای، مقرر شد در فصل۹۷- ۹۸ به هرکدام از این تیم ها ۷۰۰ میلیون ریال و به ازای هر پیروزی ۷۰ میلیون ریال به عنوان پاداش از بودجه این شورا اختصاص یابد. همچنین اعضای شورای شهر در پاسخ به ایراد هیئت تطبیق به مصوبه " امتیازات تشویقی نوسازی بافت های فرسوده، حق الزحمه و نحوه نظارت بر دفاتر تسهیلگری و خدمات نوسازی بافت های فرسوده" براین مصوبه اصرار و با یک فوریت طرح انحلال دفاتر تسهیلگری موافقت ...
تعامل شهرداری با پلیس راهور برای افزایش محوریت انسان در شهر به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس حسین آرگیو در دیدار با فرمانده پلیس راهور استان فارس با اشاره به اهداف مشترک مسئولان در ارائه خدمات مناسب به شهروندان افزود: استقرار مدیریت یکپارچه نیازمند طی مراحل قانونی و زمان بر است. وی با تصریح بر اینکه قانون حدود وظایف دستگاه های مختلف را تعیین می کند که این امکان را به ما می دهد با تعامل بدون عنوان یکپارچگی مدیریت یا مدیریت واحد شهری گام برداریم، گفت: آماده هرگونه همکاری و تعامل با دستگاه های مختلف برای خدمت به شهروندان هستیم و در یک سال گذشته نیز این موضوع به اثبات رسیده است. مهندس آرگیو در ادامه ضمن قدردانی از همکاری پلیس راهور فارس و شیراز در اجرای پروژه ها اظهار داشت: در روزهای منتهی به پایان سال حجم کار عمرانی در برخی پروژه ها در کنار آسفالت گسترده ی معابر را در برنامه داریم که عزم پلیس راهور برای همراهی بیش از پیش احساس می شود. وی با بیان اینکه یک ماه بتن ریزی سنگین در مراحل پایانی پروژه ی تقاطع غیرهمسطح «مطهری-امیرکبیر-رحمت» برای به بهره برداری رساندن آن خواهیم داشت افزود: آسفالت و بهسازی معابر در آستانه نوروز د ...
مردم داری و احترام به مراجعین دو اصل مهم اخلاقی برای کارکنان مجموعه شهرداری باشد شهردار شیراز در بازدید سرزده از شهرداری منطقه ۱۰تاکید کرد: معتقدیم شهروندان نائبان اصلی شهرداری هستند و ما به نمایندگی از مردم و برای مردم کار می کنیم. این دیدگاه برای مجموعه مدیریت شهری یک رویکرد استراتژیک است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور ضمن تاکید بر اینکه تکریم ارباب رجوع باید رویکرد اصلی ما در خدمت رسانی باشد، اعلام کرد: ضروری است که مردم داری و احترام به مراجعین دو اصل مهم اخلاقی برای همه کارکنان مجموعه شهرداری باشد، چون درآمد شهرداری از طریق پرداختی های شهروندان حاصل می شود و از این رو آنها باید از مجموعه شهرداری رضایت داشته باشند. وی در این بازدید ضمن انتقاد از نحوه برخورد برخی از کارکنان شهرداری با شهروندان گفت: حوزه های مختلف مجموعه مدیریت شهری و کارکنان آنها به صورت محسوس و غیرمحسوس نظارت و میزان رضایت مندی شهروندان از آنها ارزیابی می شود. شهردار شیراز با تاکید بر اینکه بر شهرداران مناطق با استفاده از روش های مختلف، نظارت و آنها را براساس شاخص های متفاوت همچون مردم داری، تخصیص، توانایی تصمیم گیری، برخورد مناسب با کارکنان و تکریم اربا ...
آیا کارلوس کی روش یک «پروژه سیاسی» است؟ از همان روزی که اکبر ترکان تنها دستاورد قابل عرضه ایرانی را «آبگوشت بزباش» خواند، محتمل بود که «پروژه»های نمادینی با هدف الگوسازی در لزوم به کارگیری مدیر خارجی به کار بیافتد. گزارش زیر مصادیق جالب و قابل تاملی از این پروژه به اصطلاح سیاسی را نشان می دهد.
نظارت بر وضعیت مزارع با استفاده از زنبورها فراهم شد
ضرورت کسب دانش فنی تولید پلیمرهای مهندسی و خاص
موفقیت 16 دانش آموز هرمزگان در مسابقه جهانی محاسبات ذهنی مالزی
تشکل های دانشجویی و حسرت روزهای پررونق
برگزیدگان و استادان در زمینه قرآن، دعا و اذان معرفی شدند
انتشار فراخوان جشنواره ملی عکس «فردوس»
پوستر جشنواره «ده» رونمایی شد/ معرفی هیات داوران
برترین های آماری هفته ششم لیگ قهرمانان اروپا
سورپرایز «پازل بند» در شب کنسرتشان/ مغرورها عاشق واقعی هستند
برنده جایزه بهترین کارگردان جشنواره کن درگذشت
توجه به مفاهیم قرآنی موفقیت در زندگی را افزایش می دهد به گزارش خبرنگار مهر ، سردار حسین اشتری بعدازظهر پنجشنبه در اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات سراسری کارکنان نیروی انتظامی که در تالار قدس کتابخانه حرم مطهر رضوی برگزار شد اظهار کرد: افزایش روحیه قرآنی و معنوی محور اقتدار پلیس بوده و باید با هوشمندی و عقلانیت همراه با اقتدار بتوانیم پاسدار نظم و امنیت و مدافع حریم ولایت باشیم.  وی افزود: جامعه ای که از مفاهیم و آموزه های قرآنی برخوردار است سرزنده، فعال و دارای روحیه جهادی و انقلابی بوده و به پیروزی می رسد و وجود ۷۰ هزار حافظ از یک جزء تا کل قرآن نشان از عزم جدی سازمان عقیدتی سیاسی و تعهد کارکنان پلیس و خانواده های آنان برای حرکت در این مسیر دارد. فرمانده ناجا بیان کرد: تجزیه و تحلیل داده های مراکز تحقیقاتی و پژوهشی نیروی انتظامی در زمینه بررسی ابعاد مختلف جرم شناسی و آسیب شناسی های اجتماعی نشان می دهد خانواده هایی که انس با قرآن داشته اند خطاهایشان کمتر و موفقیت های آنان بیشتر بوده است.  اشتری در ادامه گفت: دوران دفاع مقدس کمترین تجهیزات و امکانات را داشتیم اما علت پیروزی رزمندگان ما توجه به قرآن و کلام الهی بود که از زبان نایب ...
انعکاس دستاوردهای نظام موجب خنثی شدن توطئه دشمنان می شود به گزارش خبرنگار مهر ، سردار محمد شاهرخی روز پنجشنبه در همایش فعالین ستادهای نماز جمعه استان قزوین اظهارداشت: نهاد نماز جمعه یکی از ارکان اصلی انقلاب است که در کنار سایر نهادهایی که در مسیر تحکیم پایه های انقلاب و اسلامی فعال هستند مورد هجمه دشمنان قرار دارند. وی افزود: متاسفانه هم در داخل و هم در خارج از کشور شاهد هجمه های گسترده ای علیه این نهاد هستیم و باید مراقب باشیم و این هجمه ها را خنثی کنیم. فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین تصریح کرد:ائمه جمعه باید درجهت روشنگری و هدایت جامعه تلاش کنند و با استفاده از تریبون نماز جمعه آحاد مردم را در جریان اتفاقات ایران و جهان و توطئه ها علیه نظام قرار دهند. شاهرخی بیان کرد: در آستانه چهل سالگی انقلاب لازم است برای تحقق آرمان های انقلاب بستر سازی کنند و بدانند دشمنان جمهوری اسلامی با بکارگیری همه امکانات سخت افزاری و نرم افزاری و رسانه ای تلاش می کنند تا از صدور پیام انقلاب جلوگیری کنند. وی یادآورشد: امروز دشمن می داند بزرگترین سرمایه و پشتیبان نظام اسلامی همین مردم انقلابی هستند و با ایجاد نا امیدی و ایس و فاصله بین مردم و مسئولا ...
توجه به مفاهیم قرآنی موفقیت در زندگی را افزایش می دهد مشهد- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران گفت: داده های آماری مرکز پژوهش نیروی انتظامی نشان می دهد خانواده هایی که انس با قرآن دارند خطاهای کمتر و موفقیت های بیشتر داشته اند. به گزارش نخست نیوز، سردار حسین اشتری بعدازظهر پنجشنبه در اختتامیه بیست و سومین دوره مسابقات سراسری کارکنان نیروی انتظامی که در تالار […]
استعدادهای قرآنی کانون های مساجد آذربایجان شرقی شناسایی می شوند مسؤول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد آذربایجان شرقی یکی از اهداف برگزاری طرح های قرآنی در کانون های مساجد را شناسایی، پرورش و تقویت استعدادهای قرآنی بچه های مسجدی دانست.
طرح های قرآنی دبیرخانه کانون های مساجد آذربایجان شرقی اعلام شد نشست هم اندیشی و توجیهی طرح های قرآنی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان آذربایجان شرقی برگزار شد.
تشدید نظارت بر بازار آجیل شب یلدا رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان البرز از تشدید بازرسی ها در آستانه شب یلدا خبر داد و گفت: جرائم سنگین در انتظار فروشندگان متخلف است.
۲۵۰دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل قم افزوده می شود قم نیوز: سقاییان نژاد گفت: تا پایان سال ۲۵۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان حمل و نقل عمومی قم افزوده می شود.
سامانی: نقل قول منتسب به وزیر کشور درباره فرزندش، مضحک و کذب است سخنگوی وزارت کشور برخی نقل های منتسب به وزیر کشور را تکذیب کرد و نوشت: خداوند به معدود افرادی که مدت هاست در پی تخریب وزیر کشور هستند آرامش عطا فرماید!
واکنش ظریف به رجزخوانی های پامپئو در شورای امنیت وزیر امور خارجه ایران در تازه ترین پیام خود به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا در شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داد.
تنها ۳ درصد معتادان قیافه تابلو دارند! یک درمانگر و پژوهشگر اعتیاد گفت: تنها ۳درصد از معتادان، اعتیادشان از روی ظاهر و صورت شان قابل تشخیص است.
حاجی بابایی: آشپز خطاب کردن معلمان یک عقده گشایی سیاسی بود رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: بی سواد و آشپز خطاب کردن معلمان یک عقده گشایی سیاسی بود.
دخالت عارف و موسوی لاری در انتخابات شورای عالی استان ها نائب رئیس سابق شورای عالی استان ها به برخی دخالت ها و ماجراجویی ها در روند انتخابات شورای عالی استان ها اشاره کرد و گفت: عارف و موسوی لاری تاکید داشتند که اصلاح طلبان با هم به رقابت نپردازند.
هدی طارمی،رامین رضاییان و محمد حسین کنعانی زادگان با اعضای تیم فوتبال پارس جنوبی جم دیدار کردند
افشین قطبی: همه می توانند در تیم پرمهره کار کنند اما هدایت تیمی مثل فولاد کار هر کسی نیست از نگاه افشین قطبی، سرمربی تیم فوتبال فولاد خوزستان هدایت این تیم اهوازی کاری دشوار است و از هر کسی بر نمی آید. به گزارش اصلاحات نیوز؛ افشین قطبی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز اظهار داشت: اول باید از میهمان نوازی مردم تبریز از فرودگاه تا هتل قدردانی کنم که به ما لطف داشتند. تبریز یکی از شهرهای زیبایی است که در آسیا دیده ام. این دیدار برای دو تیم سخت خواهد بود. تراکتورسازی تیمی پرمهره است که در دیدارهای اخیرش گل نخورده و بیشتر از ما هم گل زده و امتیاز کسب کرده است. وی ادامه داد: شنیده ام فردا هم هواداران باتعصب و پرشور تراکتورسازی برای تشویق به ورزشگاه خواهند آمد. ما باید تلاش کنیم کارمان را از جایی شروع کنیم و فکر می کنم در این ۱۳ روز که در کنار تیم فولاد هستم بازیکنان ما خیلی پیشرفت و سعی کردند با تغییرات کوچک تأثیرات زیادی در روند تیم داشته باشند و امیدواریم این را فردا در عملکرد تیم ببینیم. خودم خیلی هیجان دارم که فردا در ورزشگاه هواداران ایرانی را ببینم، چرا که دلم برای شان تنگ شده است و خوشحالم که این بازی زیبا را در ورزشگاه یادگار امام (ره) انجام م ...
کشف موشک های صهیونیستی در سوریه به گزارش انقلاب نیوز ، منابع سوری از کشف موشک های لاو رژیم صهیونیستی در شهری در حومه شمال غربی درعا خبر دادند. به گزارش العهد، منابع سوری از کشف موشک های ساخت رژیم صهیونیستی در این کشور خبر دادند. این منابع بیان کردند: طی جستجوهای به عمل آمده از سوی سوری ها در شهر نوی در حومه شمال غربی درعا یک انبار تسلیحات و مهمات کشف شد که در میان آن موشک های صهیونیستی لاو برجامانده از تروریستها مشاهده می شود. از سوی دیگر سانا گزارش داد: طبق اعلام شرکت مخابرات سوریه؛ امروز کلیه ارتباطات تلفنی و خدمات انترنت در درعا به حالت طبیعی بازگشت. احمد الحریری مدیر اداره فنی در شرکت مخابرات سوریه به خبرگزاری سانا گفت که کادرهای فنی ومهندسی شرکت مخابرات سوریه ارتباطات تلفنی و وخدمات اینترنت را بازگرداندند.
گفت وگوی وزیر انرژی آمریکا و مسرور بارزانی درباره ایران وزیر انرژی آمریکا و مشاور امنیت اقلیم کردستان در دیدار با یکدیگر درباره ایران و همکاری در حوزه انرژی گفت وگو کردند. به گزارش ایسنا، ریک پری وزیر انرژی آمریکا که در هفته جاری به عراق سفر کرده بود روز پنجشنبه (امروز) در پیامی در صفحه توئیتر خود گفت که با مسرور بارزانی مشاور امنیت اقلیم کردستان عراق درباره ایران رایزنی کرده است. وی در پیام خود نوشت: آخرین دیدار من در عراق با مسرور بارزانی بود که ما در آن به گفت وگوها درباره اهمیت همکاری در حوزه انرژی و نقشی که (اقلیم) کردستان در انرژی عراق ایفا می کند و حذف نفوذ ایران ادامه دادیم. ریک پری در این سفر با نخست وزیر عراق نیز دیدار و درباره تحریم های واشنگتن علیه ایران گفت وگو کرده بود.
انتشار فیلم پرواز جنگنده های تو-160 روسیه بر فراز دریای کارائیب + ویدئو وزارت دفاع روسیه ویدیوی پرواز بمب افکن های استراتژیک روسی توپولوف 160 را بر فراز آبهای دریای کارائیب را منتشر کرده است.
هیچ کارگری از شرکت هفت تپه در بازداشت نیست خرداد: دادستان عمومی انقلاب شهرستان شوش گفت: اسماعیل بخشی کارگر شرکت هفت تپه که در روزهای گذشته دستگیر شده بود، امروز به قید وثیقه آزاد شد.دادستان عمومی انقلاب شهرستان شوش گفت: اسماعیل بخشی کارگر شرکت هفت تپه که در روزهای گذشته دستگیر شده بود، امروز به قید وثیقه آزاد شد. مصطفی نظری شب گذشته اظهار کرد: اسماعیل بخشی کارگر شرکت هفت تپه که در روزهای گذشته دستگیر شده بود، امروز به قید وثیقه آزاد شد. وی عنوان کرد: درحال حاضر هیچ کارگری از شرکت هفت تپه در بازداشت نیست. دادستان عمومی انقلاب شهرستان شوش افزود: کارگران در تجمعات صنفی برای پیگیری مطالبات خود به سوء استفاده دشمن توجه داشته باشند. اسماعیل بخشی 27 آبان سال جاری در جریان اعتراض کارگران نیشکر هفت تپه بازداشت شده بود. منبع: فارس
توکلی: بخش خصوصی باید تکلیف رشد اقتصادی را روشن کند رییس دیده بان شفافیت و عدالت گفت: این تصمیم خصوصی ها است که تکلیف تخصیص سرمایه، رشد اقتصادی و ثبات مالی را روشن می کند.
الهام بخش فیلم «ملوین و هاوارد» درگذشت ملوین دامار مردی که الهام بخش جاناتان دمی برای خلق فیلم «ملوین و هاوارد» شد روز ۹ دسامبر در بیمارستانی در ایالت نوادا در سن ۷۴ سالگی درگذشت. به نقل از ددلاین، ملوین دامار مردی که الهام بخش جاناتان دمی برای خلق درامِدی (کمدی درام) «ملوین و هاوارد» شد روز ۹ دسامبر در بیمارستانی در ایالت نوادا در سن ۷۴ سالگی درگذشت. دامار شخصی بود که ادعا می کرد هاوارد هیوز هوانورد، سینماگر، مهندس و سرمایه دار بزرگ آمریکایی بعد از اینکه در سال ۱۹۶۷ در یک جاده متروک توسط وی نجات داده شد برای او ۱۵۰ میلیون دلار ارثیه به جا گذاشت. هاوارد هیوز همان فردی است که داستان زندگیش دستمایه فیلم «هوانورد» ساخته اسکورسیزی با بازی لئوناردو دیکاپریو شد. دامار که سال ها به دنبال دریافت این ارثیه بود در این چند سال با بیماری سرطان مبارزه می کرد. او پس از آنکه تقریبا یک دهه پیش در این نبرد قانونی شکست خورد از ادعای خود دست کشید. داستان زندگی دامار الهام بخش جاناتان دمی کارگردان مشهور سینما برای ساخت فیلم «ملوین و هاوارد» در سال ۱۹۸۰ شد. این فیلم که با بازی پل له مت، جیسون روباردز و مری استینبرگن است در سال ۱۹۸۰ برند ...
صوفیان و ضد صوفیان رسول جعفریان - درباره نزاع های صوفیان و اهل شریعت
چند نکته درباره قانون منع به کارگیری بازنشستگان سید جمشید اوشال - در یکی از سایت ها به نقل از یکی از نمایندگان محترم مجلس این چنین نوشته شده:
معاون قوه قضائیه در بجنورد: بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول بیت المال اعدام می شود گروه استان ها ـ معاون فرهنگی قوه قضائیه از اجرای حکم اعدام بابک زنجانی پس از بازگشت کامل اموال بیت المال خبر داد .
لزوم تقویت ایمنی جاده های اهر-تبریز و هریس/ فرماندار اهر: روشنایی ورودی های شهر اهر از طرف تبریز و مشگین شهر تأمین می شود نماینده مردم اهر و هریس در مجلس خواستار اصلاح تابلوهای علائم راهنمایی و رانندگی و تقویت ایمنی جاده اهر-تبریز و تبریز-هریس شد.
تولد یک ستاره در آسمان موسیقی راک ایران شهاب صادقی جان دوباره ای به موسیقی راک بخشید آوای فردا: شهاب صادقی خواننده و نوازنده ی گیتار الکتریک که توانسته با هنر قابل تحسین خود اسم تازه ای را در موسیقی راک بر سر زبان ها بی اندازد در حال طی کردن مسیر سخت و دشوار ستاره شدن است. او توانسته با برگزاری کنسرت های پی در پی و پر هیجان که با استقبال بسیار خوبی از سوی هوادارانش مواجه شده است، جانی دوباره به کالبد راک ببخشد و خود را به یکی از پر فروش ترین هنرمندان این عرصه تبدیل کند. در همین راستا شهاب صادقی نشستی خبری را در ارتباط با کنسرت های خود در عصر یکشنبه ۱۷ آذرماه با حضور جمعی از اصحاب رسانه در کافه راک برگزار کرد و به تشریح جزییات این اجرا پرداخت. شهاب صادقی در ابتدای سخنرانی خود، ضمن عرض خیر مقدم به حاضرین و اصحاب رسانه گفت: « ما قرار است ۲۹ آذرماه در سالن اریکه ایرانیان به روی صحنه برویم مطمئنا اتفاقات و سورپرایزهای ویژه ای را برای کنسرت پیش رو در نظر داریم.» وی در پاسخ به این که چرا بعضی از قطعات در کنسرت او کاور می شوند افزود: «اوایل از ما بابت کاور کردن قطعات خارجی انتقاد می شد، اما پس از گذشت چند سال تقریبا تمامی ...
لکنت زبان کودک چگونه درمان می شود؟ لکنت زبان یکی از شایع ترین مشکلات گفتاری در کودکان است و خوشبختانه به لطف گفتار درمانی ها و تکنیک های روانشناسی، کمتر کودکی با لکنت زبان حاد در جامعه دیده می شود.
افتتاح ۳ هزار مسکن مهر کیسون پرند تا پایان سال مدیر عامل شهر پرند از فعال سازی مجدد کارگاه های عملیاتی سایت مسکن مهر کیسون پرند خبر داد و گفت: تا پایان سال جاری ۳ هزار واحد مسکن مهر کیسون افتتاح می شود.
جواب آشنا به کرباسچی: دروغ عوارض بدی دارد حسام الدین آشنا دروغ می گوید، از ایشان بپرسید اصلا طی 5 سال گذشته من با روحانی دیدار یا صحبتی داشته ام که بخواهم درباره انتصابات اظهار نظر کنم؟
مصرف مشروب به سنین مدرسه رسیده است رییس دادگستری شهرستان رفسنجان گفت: کم کردن تقاضا در مواردی مانند موادمخدر و مشروبات الکلی اهمیت دارد چرا که متأسفانه آسیب ها به سنین مدرسه رسیده و این زنگ خطر است.
ماجرای مجروح شدن زنگنه در نشست اوپک (فیلم) تعداد بازدید : 0 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی
شهرداری ها حق ندارند برای کسب درآمد کالبد شهر را بفروشند استاندار کرمانشاه گفت: فروش کالبد و جسم شهر در قالب کمیسیون ماده 100 مصداق بارز قانون فروشی است. هوشنگ بازوند در گردهمایی اعضای کمیسیون ماده 100 استان کرمانشاه در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، قانون شهرداری ها را یکی از بهترین قوانین کشور دانست و افزود: شهرداری مقتدر و موفق است که بتواند به خوبی از این قوانین استفاده کند. وی با اشاره به تبصره هایی که طی سالیان اخیر به این قانون اضافه شده، یادآوری کرد: این تبصره ها باعث شده این قانون به منبعی برای درآمدهای شهرداری تبدیل شود. استاندار کرمانشاه کمیسیون ماده 100 را یکی از این موارد اعلام کرد که مشکلات زیادی در شهرها و شهرداری ها ایجاد کرده است. وی با بیان اینکه اکنون جرائم ماده 100 به محل درآمدی برای شهرداری ها تبدیل شده، خاطرنشان کرد: شهرداری ها باید بدانند که ماده 100 درآمد پایداری برای آنها نیست. به گفته مدیر ارشد استان کرمانشاه، درآمدزایی از ماده 100 مصداق قانون فروشی است و شهرداری ها حق ندارند برای کسب درآمد، جسم و کالبد شهر را که حق الناس و حق همه مردم است، بفروشند. وی درباره پیامدهای اجرای نادرست کمیسیون ماد ...
ستاد راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی در رشت تشکیل می شود به گزارش منجیل خبر به نقل از تسنیم از رشت ، میرشمس مؤمنی زاده ظهر امروز در جلسه شورای اداری بخش کوچصفهان اظهار داشت: جهت برگزاری بهتر برنامه ها و انطباق تصمیمات، ستاد راهبردی بزرگداشت چهلمین سالگشت پیروزی انقلاب اسلامی به مسئولیت ائمه جمعه در شهرستان رشت تشکیل می شود. فرماندار رشت با تأکید بر اینکه به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برنامه ها باید باشکوه بیشتری برگزار شود ابراز داشت: امسال نیز مطابق گذشته ستاد راهبردی برای پاسداشت این روز بزرگ با مسئولیت نماینده ولی فقیه در سطح گیلان و ائمه جمعه در سطح شهرستان ها تشکیل می شود. نماینده عالی دولت در شهرستان رشت با بیان اینکه ستاد اجرایی پاسداشت پیروزی انقلاب اسلامی نیز امسال در استانداری به ریاست استاندار گیلان تشکیل می شود افزود: مطابق هر سال مسئولیت این ستاد در شهرستان ها بر عهده فرمانداری و در بخش ها نیز بر عهده بخشداران گذاشته شده است. مؤمنی زاده تشکیل ستادی ویژه جهت برنامه ریزی بهتر آئین های چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را متذکر شد و تصریح کرد: امیدواریم با تمهیدات ویژه ای که در این ستاد توسط ائمه ...
۴ دلیل که نشان می دهد خندوانه با خلاقیت و نوآوری خداحافظی کرده است. س چشم مان عادت کرده به دیدن خندوانه. آن قدر اوضاعِ این تلویزیون بی ریخت است که باز هم با این برنامه سرگرم می شویم. برگ برنده خندوانه فقدان برنامه درست و حسابی در تلویزیون است! رامبد جوان و همراهانش در یک کویر، آب رسانی می کنند! طبیعی است که مخاطب همچنان شبکه نسیم را بگیرد و با خندوانه هم بخندد. اما روندی که این برنامه در فصل جدید خود دنبال کرده، کار را به جایی رسانده که تفاوتی بین این سری با سری های پیش احساس نمی شود. درواقع، خندوانه ای ها فاتحه خلاقیت را خوانده اند نیما و جناب خان تکراری نیما و جناب خان همواره حکم نجات دهنده را برای خندوانه دارند. آنها در بزنگاه های مختلف از راه رسیده اند و باعث بقای خندوانه ای ها در دل مردم شده اند. دوست نداریم از ترکیب «تکراری» برای جناب خان استفاده کنم، اما ناچارم که بگویم جناب خان تکراری شده است. او هیچ تفاوت و تازگی ای نسبت به فصل های قبلی ندارد اگرچه همچنان برگ برنده خندوانه است. خندوانه ای ها اگر جناب خان را یک بار رِفرش نکنند، میهمان های همیشگی یکی از آفت های بزرگ خندوانه میهمان های تکراری است. تیم هدایت کننده خندوانه انگار با قحطی ...
حلب سکوت جنگ و آنچه در انتظار ماست حلب سکوت جنگ و آنچه در انتظار ماست پایگاه خبری گُلوَنی، انوشه میرمجلسی :وقتی از جنگ حرف می زنیم، بی شک صدای خمپاره و ادوات جنگی، هیاهوی سربازان، ناله و درد مجروحان را به یاد می آوریم. در ذهن مان تصاویری جان می گیرد که سالهای سال بر پرده سینما و یا در زندگی واقعی تجربه کرده ایم. جنگ برای همه آدمها، ایرانی و غیر ایرانی، یک مفهوم مشترک دارد. جنگ چه خود شروع کننده اش باشی چه دیگری، اولین نتیجه اش ویرانی است. جنگها هر کجای جهان که رخ بدهند، مهمترین چیزی که قربانی می شود «زندگی» است و زندگی کردن در مناطق جنگی، روایت توام با درد، حسرت و تلاش است. دردِ دیدن خسارت ها، حسرتِ روزهای آرام و خوش گذشته و تلاش برای وصله کردن هزار خاطره تکه پاره و هزار قصه از هم گسسته. فیلم های مستند با پایبندی به آنچه واقعیت دارد، صادق ترین راویان جنگند. بدون دخل و تصرف و به دور از قضاوت و تحلیل های فیلم های داستانی، می توانند سند آشکاری باشند از آنچه رخ داده است. جنگ و تمام نقاط تاریک و روشنش از زاویه نگاه یک مستندساز بسیار قابل تامل است. در دوازدهمین جشنواره بین المللی فیلم مستند ایران، سینما حقیقت فیلم ...
مسئولیتی که بر دوش زنان است در قالب تصویر+تصویر مسئولیتی که بر دوش زنان است در قالب تصویر را می بینید
احضارسفیرآمریکابه وزارت خارجه پاکستان وزارت امورخارجه پاکستان با احضار سفیر آمریکا در این کشور، با اعتراض به اقدام واشنگتن در موضوع قرار دادن نام پاکستان در فهرست ناقضان آزادی های دینی، گفت که آمریکا به بیماری اسلام هراسی مبتلا شده است.
آخرین قیمت ها از بازار لبنیات مدیرکل سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: قیمت شیر خام در حال ثبات است و هم اکنون با قیمت ۲۰۰۰ تومان در بازار عرضه می شود.
گفتگوی وزیرانرژی آمریکاومسروربارزانی وزیر انرژی آمریکا و مشاور امنیت اقلیم کردستان در دیدار با یکدیگر درباره ایران و همکاری در حوزه انرژی گفت وگو کردند.
خبرنگاران منتظر علی دایی نماندند! نشست علی دایی به علت تاخیر وی در نشست خبری برگزار نشد.
تجلیل از «ایرج» در کنسرت سالار عقیلی کنسرت سالار عقیلی با تجلیل از حسین خواجه امیری (ایرج) در شیراز برگزار می شود.
علت تاخیر دولت در ارائه بسته های حمایتی به گزارش پایگاه خبری« عصر اعتبار » به نقل از عصر ایران، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: طبق مباحث صورت گرفته، به زودی دولت بسته های حمایتی را به مردم ارائه می دهد. عزت الله یوسفیان ملا درباره تاثیر اعطای بسته های حمایتی در کاهش قیمت کالاها،گفت: قطعا به یک باره و با توزیع اولین بسته های حمایتی نباید انتظار کاهش سریع قیمت کالاها را داشته باشیم بلکه با ادامه این روند ممکن است این مسئله مهم محقق شود. وی درباره زمان ارائه بسته های حمایتی به مردم، گفت: در وهله اول تهیه و سپس توزیع بسته حمایتی به میلیون ها نفر از مردم جامعه کار راحتی نیست و زمان بر است. عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تصریح کرد: علت اصلی تاخیر دولت در ارائه بسته های حمایتی آن است که باید مواد غذایی را تهیه و بسته بندی کند و سپس کالابرگ یا کارت اعتباری را به مردم جهت دریافت این بسته های حمایتی ارائه دهد. یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه در صورتی که فوری کالابرگ به مردم ارائه شود اما تامین مواد غذایی صورت نگیرد راه به جایی نمی برد، گفت: تاخیر در تهیه و بسته بندی موادغذایی به منظور آماده سازی بسته های حمایتی قابل ...
لایحه قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد به گزارش پایگاه خبری« عصر اعتبار »، محمد رضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در دومین روز از ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود فضای کسب و کار در مشهد افزود: گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در باره تصویب قانون جدید بانک مرکزی شنبه یا یکشنبه هفته آینده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد رفت که شاه بیت این قانون استقلال بانک مرکزی از دولت است. وی اظهار داشت: تصویب نهایی این قانون در مجلس و ابلاغ آن، آثار مثبتی برای اقتصاد ایران به دنبال خواهد داشت. وی تصویب حذف سود مرکب در عملیات بانکی را از دیگر مصوبات اخیر مجلس دانست و گفت: این مصوبه در حال بررسی در شورای نگهبان است. پورابراهیمی افزود: پیش از این براساس سود مرکب اگر کسی هزار واحد وام می گرفت، بعد از پنج سال باید چهار هزار واحد را به بانک برمی گرداند، اما براساس قانون حذف سود مرکب از عملیات بانکی، این مهم این گونه اصلاح شد که قرارداد اول برای بانک مبنا می شود و در سال پنجم یا دهم بازپرداخت وام، بخشی از قرارداد اول به حساب آمده و جریمه های دیرکرد حذف می شود و عدد سود سالانه بانک هم اصلاح می گردد و با این روال در مجموع چهار برابر ...
روحانیون بر اساس پایش اجتماعی ستون و محور جامعه هستند به گزارش خبرنگار مهر ، فتح اله حقیقی بعد از ظهر پنج شنبه در جلسه ائمه جماعات استان زنجان از برخورد با مدیران پروازی خبرداد و افزود: مدیران پروازی یا بروند یا بمانند و خدمت کنند و طی سفری که به ماهنشان داشتم به تمامی فرمانداران دستور دادم تا اسامی مدیران پروازی را اعلام کنند. استاندار زنجان لزوم حفظ وحدت و همدلی در استان زنجان را مورد تاکید قرار داد و ادامه داد: ائمه جمعه و روحانیون محور جامعه هستند و نباید تبلیغات منفی بر قشر روحانیت را باور کرد. حقیقی با بیان اینکه دشمن امروز با تمام توان وارد صحنه مقابله با نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شده است، ادامه داد: به دلیل گسترش، سرعت و جایگاه والای فناوری اطلاعات، شرایط اطلاعاتی جوانان با گذشته متفاوت شده است و دشمن نیز با احتساب این شرایط به دنبال پیشبرد اهداف خود است. وی با تاکید بر اینکه باید با به کارگیری روش های منطقی از آسیب های موجود کم کنیم و در این راستا باید فرهنگ مسؤولیت پذیری ایجاد شود، گفت: باید فرهنگ مسئولیت پذیری ایجاد شود، در همین راستا اگر انضباط کلامی را امروز رعایت نکنیم برای نظام هزینه در بر خواهد داشت، پس لازم اس ...
تهیه سند آمایش سرزمین موجب توسعه چهارمحال و بختیاری می شود به گزارش خبرنگار مهر ، علی کاظمی باباحیدری ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه تهیه سند آمایش سرزمین موجب توسعه چهارمحال و بختیاری می شود، اظهار داشت: تهیه این سند زمینه را برای توسعه بیشتر این استان با توجه به قابلیت ها فراهم می کند. نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: بهره گیری مناسب از قابلیت های هر منطقه با توجه سند امایش موجب توسعه بیشتر استان می شود. وی با اشاره به اینکه بیکاری یکی از مهمترین مشکلات در سطح استان است، بیان کرد: باید به مسئله اشتغال توجه بیشتر کرد. نماینده مردم شهرستان های اردل، فارسان، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حل مشکلات بیکاری در سطح استان زمینه ساز حل دیگر مشکلات می شود. وی ادامه داد: تهیه سند آمایش موجب شناسایی فرصت های سرمایه گذاری می شود که این امر موجب توسعه یافتگی بیشتر چهارمحال و بختیاری می شود.
طرح آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری در ۸ فصل تهیه شد به گزارش خبرنگار مهر ، علیرضا شجاعی ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی توسعه چهارمحال وبختیاری با اشاره به اینکه طرح آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری در هشت فصل تهیه شده است، اظهار داشت: مطالعات نهایی طرح آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری از سال ۹۵ اغاز شده است. وی عنوان کرد: این طرح در هشت فصل و دوبخش تهیه شده است. معاون برنامه ریزی سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: مطالعات طرح آمایش سرزمین چهارمحال و بختیاری بسته نخواهد شد وبر اساس شرایط و ظرفیت های جدید قابل تجدید نظر است.
ظرفیت های قابل سرمایه گذاری مناطق مختلف شناسایی شده است به گزارش خبرنگار مهر ، طهمورث الیاسی ظهر پنج شنبه در شورای برنامه ریزی و توسعه چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه ظرفیت های قابل سرمایه گذاری مناطق مختلف چهارمحال و بختیاری شناسایی شده است، اظهار داشت: تمام ظرفیت های قابل توسعه استان در سند امایش سرزمین مورد توجه قرار گرفته شده است. وی بیان کرد: در دهه ۸۰ تلاش های بسیار خوبی برای تهیه سند امایش سرزمین در سطح استان انجام شد که فرآیند های آن انجام نشد. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: مطالعات طرح آمایش سرزمین انجام شده است و کلیات آن تهیه شده است. وی بیان کرد: توسعه هر منطقه نیازمند تحقیق و بررسی است که این مهم انجام شده است. رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری اظهار کرد: توسعه هر منطقه باید بر اساس ظرفیت ها و قابلیت های هر منطقه انجام شد.
اشتغال ۳۴۵ زن سرپرست خانوار در چهارمحال و بختیاری علی ملکپور در گفت و گو با خبرنگار مهر با اشاره به اشتغال ۳۴۵ زن سرپرست خانوار در چهارمحال و بختیاری، اظهار داشت: بیش از پنج میلیارد تومان اعتبار برای ایجاد شغل برای زنان سپرست خانوار هزینه شده است. مدیر کل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری بیان کرد: اشتغال های ایجاد شده در بخش های مختلف کشاورزی، اصناف و خدمات بوده است. وی بیان کرد: ایجاد اشتغال و خودکفایی مددجویان از مهمترین برنامه های کمیته امداد در سالجاری است. مدیر کل کمیته امداد چهارمحال و بختیاری با اشاره به اینکه در راستای ایجاد شغل آموزش مهارت برای مددجویان انجام می شود، بیان کرد: پرداخت تسهیلات اشتغالی از دیگر اقدامات کمیته امداد در راستای خودکفایی مددجویان است. وی عنوان کرد: حمایت های کمیته امداد در راستای ایجاد شغل برای مددجویان افزایش یافته است.
خبرنگاران به نشانه اعتراض نشست خبری تارتار را ترک کردند نمایندگان رسانه های گروهی به دلیل تأخیر نیم ساعته سرمربی پارس جنوبی سالن نشست خبری را ترک کردند. Source: 01
خبرنگاران منتظر علی دایی نماندند نشست علی دایی به علت تاخیر وی در نشست خبری برگزار نشد.
قطب فلسفه سیاسی ایجاد می شود قم نیوز: قائم مقام گروه فلسفه سیاسی مرکز دایرة المعارف علوم عقلی اسلامی گفت: ایجاد قطب فلسفه سیاسی در مرکز آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) جزو افق های پیش روی گروه فلسفه سیاسی دایرة المعارف علوم عقلی است.
وزش باد هوای تهران را پاک کرد کیفیت هوای تهران که امروز پنجشنبه در آستانه ناسالم قرار داشت، با وزش باد میزان کیفیت هوای تهران افزایش قابل توجهی داشت.
عباس عبدی: ظاهرا روزنامه نگار خوب، روزنامه نگار مرده است عباس عبدی در توییتر خود نوشت: خاشقجی چهره سال تایم شد. ظاهرا روزنامه نگار خوب؛ روزنامه نگار مرده است. روزنامه نگار عالی نیز روزنامه نگار کشته شده است.
در جاده ها تخت گاز نروید!/ نصب دو هزار دوربین ثبت تخلفات در سطح جاده ها جانشین فرمانده ناجا گفت: در جاده های کشور دو هزار دوربین ثبت تخلف نصب شده است.
حجت الاسلام سلیمانی فر مدیرکل اوقاف و امور خیریه گلستان:دومین مرکز مجازی حفظ قرآن کریم استان در امامزاده یحیی بن الزید(ع) گنبدکاووس ایجاد خواهد شد به گزارش روابط عمومی اوقاف گلستان؛، حجت الاسلام روح الله سلیمانی فرد پیش از ظهر امروز در نشست توجیهی آموزشی طرح ملی بشارت ۱۴۵۲ اظهار کرد: گسترش فعالیت قرآنی در سطح کمی و کیفی ضرورتی اجتناب ناپذیر است. وی با بیان اینکه در موقعیت حساس امروز نیازمند معارف نورانی قرآن کریم هستیم، گفت: حفظ، ترتیل و برگزاری مسابقات قرآن کریم مقدمه ای برای عمل به معارف نورانی قرآن کریم است. مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گلستان با تأکید بر اینکه امروز جامعه با معارف اسلامی فاصله دارد، افزود: امروز دشمنان اسلام درصدد ایجاد تفرقه بین مسلمان هستند و آل سعود خبیث جنایات بسیاری را در یمن و … انجام می دهد که این جنایات نتیجه دوری از معارف قرآن کریم است. سلیمانی فرد بر ترویج و نهادینه سازی وحدت ایمانی، اسلامی و دشمن شکن تأکید کرد و گفت: در ایران اسلامی به ویژه استان گلستان اقوام و مذاهب مختلف از جمله شیعه و سنی وحدت مثال زدنی دارند. وی با بیان اینکه باید در راستای توسعه و تعمیق معارف قرآنی در جامعه تلاش کنیم، تصریح کرد: دشمن تلاش دارد ارزش های جمهوری اسلامی را به افول و نابودی بکشاند و در تلاش است با راه ...
مذاکره درباره برد موشک ها ممنوع! دوست و دشمن، نمونه کوچکی از قدرت کوبنده موشک های ما را در مجازات داعش و تروریست های حزب دموکرات دیدند.
پیش نویس توافق یمنی ها درباره شهر الحدیده و بندر های آن شبکه خبری المیادین بخش هایی از پیش نویس طرف های درگیر در یمن درباره شهر الحدیده و بندر های آن را منتشر کرد.
گلایه رضا کیانیان از یک عادت بد ایرانیان +عکس رضا کیانیان با انتقاد از رویه نادرست غلط گرفتن از یکدیگر در ایران، آرزو کرد یک روز، فرهنگ دیدن و تشویق کارهای درست همه گیر شود.
راهنمای خرید توالت فرنگی با مطالعه راهنمای خرید توالت فرنگی خواهید فهمید که هنگام خرید، در میان تنوع برند ها و محصولات به چه خصوصیات و ویژگی هایی باید توجه کنید. ویژگی هایی مثل قدرت سیفون، تکنولوژری مصرف آب، اندازه و ...
زنان سفیر در سازمان ملل چه کسانی هستند؟+عکس هدر ناوئرت، سفیر جدید ایالات متحده آمریکا در سازمان ملل است که به زودی کار خود را آغاز خواهد کرد. به همین مناسبت، نگاهی می اندازیم به سفیران زن کشورهایی که در سازمان ملل فعالیت و حضور دارند.
عمر جوانان بدون داشتن افق از بین می رود / اگر نتوانیم از بحران ها عبور کنیم به قهقرا می رویم دبیرکل حزب اتحاد ملت گفت: ما در شرایطی هستیم که اگر نتوانیم به درستی از این مرحله عبور کنیم مجددا در برابر شرایط قهقرایی قرار گرفته و عمر جوانان بدون داشتن افق روشن از بین خواهد رفت. ما مسئول این هستیم که از وقوع این اتفاق جلوگیری کنیم.
خبربازی درباره بودجه تاثیری بر سیاست های بودجه ای دولت و مجلس ندارد آشنا نوشت: بودجه سال آینده پیام واضحی به تحریم کنندگان خواهد داد که ایرانی بیدی نیست که با باد ترامپ بلرزد. سال آینده اصل بر ارتقای کارآمدی است نه افزایش سنواتی!
خروج رکود تورمی از بازار مسکن 8 سال زمان می برد عقبایی گفت: در صورتی که روند نزولی قیمت دلار ادامه داشته باشد، شاهد کاهش 25 درصدی قیمت مسکن تا اسفند 97 هستیم.
نوسان قیمت نفت بعد از اظهارات زنگنه درباره منافع اعضای اوپک پس از انتشار اظهارات وزیر نفت ایران مبنی بر این که رویکردی که در اوپک وجود دارد آینده را به سمت این می برد که کشورهای تولیدکننده نفتی عضو اوپک بخشی از منافع کنونی خود را ازدست بدهند و هم چنین صادرات نفت از لیبی هم متوقف شود، قیمت نفت در روز چهارشنبه با کاهش مواجه شد.
فروش شرکت های سودده شستا «خائنانه» است عضو کارگری هیات امنای سازمان تامین اجتماعی می گوید که در صورت واگذاری شرکت های شستا خارج از مصوبه هیات امنا، جامعه کارگری سکوت نخواهد کرد.
تاخیر یک ماهه در تایید حکم شهردار منتخب یزد و بی پاسخ بودن پیگیری ها سپنتا نیکنام، عضو شورای شهر یزد گفت:بیش از یک ماه از انتخاب آقاى فرهمند به عنوان شهردار یزد توسط شورای شهر می گذرد اما تابه امروز حکم او تایید نشده و پیگیری ها نیز بی پاسخ بوده مسئولان بدانند این اقدام مصداق عدم رعایت حق الناس،ضربه به بیت المال و لطمه به آبروی کشور است.
نفت سنگین ایران 14 دلار ارزان شد طبق جدیدترین گزارش ماهانه اوپک تولید نفت ایران در نوامبر سال میلادی جاری به 2.954 میلیون بشکه در روز رسید و همزمان قیمت نفت سنگین ایران بیش از 14 دلار در هر بشکه ارزان شد.
علت تاخیر دولت در ارائه بسته های حمایتی تهیه و سپس توزیع بسته حمایتی به میلیون ها نفر از مردم جامعه کار راحتی نیست و زمان بر است.
دادستان قم: وحید صیادی نصیری به دلیل بیماری کبد فوت کرد نصیری، زندانی زندان لنگرود که به جرم توهین به مقدسات در فضای مجازی در حال گذراندن محکومیت حبس خود بوده، لیکن به لحاظ بیماری کبدی دچار وخامت اوضاع جسمانی شده به بیمارستان اعزام و بعد از هفت روز بستری بودن در همان بیمارستان فوت می کند.
یک روح در دو بدن
چرخ های آهنی، ضریح های متبرک خراسانی (همسر جانباز شهید، صابر خراسانی) - سلام بر وارثان جبهه و یادگاران دفاع مقدس؛ گزارش سفر معنوی به کربلای معلا را در فاش نیوز خواندم. روان و شیوا نگارش شده بود؛ طوری که در پایان گزارش سفر، احساس کردم یک نفر در جمع کاروانیان نور بودم. اما آنچه این زیارت و این کاروان را خاص تر و تحسین برانگیز کرده است، حضور جانبازان نخاعی است که تا یک بار مثل آنها برچرخ ننشینیم و یا یک بار با آنها همراه نشویم، عظمت کار آنها را نخواهیم فهمید! همسرم، جانباز شهید، " محسن صابر".یک بار توفیق زیارت عتبات را داشت. با اینکه همه چیز مهیا بود؛ هواپیما، هتل خوب و نزدیک حرم، اتوبوس های خاص جانبازان، همسفران خوب، راه هموار، خلوتی مسیرها، آرامش خیال و... بااین حال در کربلا بیمار شدو دو روز کامل در تب سوخت! این را نوشتم تا بدانیم (که حتما هم تمام کسانی که با جانبازان نخاعی زندگی کرده اند می دانند) وقتی می شنویم جانبازان نخاعی برای پیاده روی اربعین به عراق رفته اند یعنی چه! ازدحام در فرودگاه و معطلی های ورود و خروج و سوار شدن و چرخ ها را گرفتن و پیاده شدن و... مسیرهای شلوغ و پرترافیک، سرمای سوزنده و را ...
با همکار افسرده چه برخوردی کنیم؟ افسردگی اطرافیان همیشه موضوعی ناراحت کننده است و افسردگی همکاران از آن هم بدتر است. اما وقتی همکارمان افسرده است چگونه باید سر صحبت را با او باز کنیم؟
بهره کشی از سگ ها در سازمان سیا بهره کشی سازمان سیا از سگ ها موضوعی است که اخیرا افشا و جنجالی شده است. موضوعی که توجه بسیاری از فعالات حقوق حیوانات را هم جلب کرده است.
چه اتفاقی در بازار ارز و سکه افتاده؟ کارشناسان می گویند مجاز شدن بانک چینی برای مبادله پولی با ایران و اعلام قریب الوقوع بودن اجرای spv در در کاهش قیمت ها موثر بوده است.
مردم توصیه های امدادی را در زمستان جدی بگیرند رئیس سازمان امداد و نجات ضمن تاکید بر لزوم رعایت توصیه های امدادی در زمستان، گفت: عمده ترین چالش هلال احمر در زمستان بلد نبودن بستن زنجیر چرخ توسط مردم است.
فرمانداری که برای خشنودی برخی افراد استعفا داد! فرماندار بافت عصر امروز ۲۲ آذرماه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان کرمان، گام دوم مثلث توسعه اقتصادی منطقه ۴(شهرستان بافت) با حضور استاندار کرمان استعفای خود را اعلام کرد.
تصادف بزرگراه تهران- کرج/۳ کشته و زخمی در سخنگوی سازمان آتش نشانی از کشته و زخمی شدن سه نفر در حادثه تصادف در بزرگراه تهران_کرج خبر داد.
معاون قوه قضائیه : بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول بیت المال اعدام می شود معاون فرهنگی قوه قضائیه از اجرای حکم اعدام بابک زنجانی پس از بازگشت کامل اموال بیت المال خبر داد .
توسعه ضامن تولید پایدار شرکت مس مدیرعامل شرکت مس دیروز (سه شنبه 20 آذرماه) در حاشیه بازدید از طرح های توسعه ای مس سونگون گفت: طرح توسعه تکمیل زنجیره تولید در مجتمع مس سونگون با هدف افزایش ظرفیت تولید مس کاتدی در مجتمع مس سونگون و ایجاد اشتغال زایی در منطقه کلید خورده است.
حلقه داخلی نزدیک به ولیعهد سعودی زیر تیغ تغییرات در قلب حاکمیت خودکامه محمد بن سلمان گروهی از معتمدان، با نفوذی فوق العاده قرار دارند که در پشت عناوین کلی آنها پنهان شده است. حلقه داخلی ولیعهد سعودی اما در آستانه تغییر است.
الزمالک به دنبال خطرناکترین بازیکن رقیب عربستانی پرسپولیس تیم الزمالک مصر به دنبال جذب بهترین بازیکن الاهلی عربستان است. Source: 01
هک ایمیل مقامات آمریکایی توسط هکر ایرانی! یک خبرگزاری آمریکایی مدعی هک ایمیل برخی مقامات این کشور توسط هکرهای ایرانی شد.
قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد قانون جدید بانک مرکزی تصویب شد رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون جدید بانک مرکزی به عنوان یکی از مهمترین دغدغه های نظام پولی و فعالان اقتصادی پس از ماهها تلاش در این کمیسیون نهایی و تصویب شد. محمدرضا پورابراهیمی روز پنجشنبه در دومین روز از ششمین همایش ملی توسعه پایدار با رویکرد بهبود فضای کسب و کار در مشهد گفت: گزارش کمیسیون اقتصادی مجلس در باره تصویب قانون جدید بانک مرکزی شنبه یا یکشنبه هفته آینده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی خواهد رفت که شاه بیت این قانون استقلال بانک مرکزی از دولت است. وی اظهار داشت: تصویب نهایی این قانون در مجلس و ابلاغ آن، آثار مثبتی برای اقتصاد ایران به دنبال خواهد داشت. وی تصویب حذف سود مرکب در عملیات بانکی را از دیگر مصوبات اخیر مجلس دانست و گفت: این مصوبه در حال بررسی در شورای نگهبان است. پورابراهیمی افزود: پیش از این براساس سود مرکب اگر کسی هزار واحد وام می گرفت، بعد از پنج سال باید چهار هزار واحد را به بانک برمی گرداند، اما براساس قانون حذف سود مرکب از عملیات بانکی، این مهم این گونه اصلاح شد که قرارداد اول برای ...
معاون قوه قضائیه: بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول بیت المال اعدام می شود معاون قوه قضائیه: بابک زنجانی پس از بازگرداندن پول بیت المال اعدام می شود معاون فرهنگی قوه قضائیه با اشاره به آخرین اقدامات در پرونده بابک زنجانی گفت: این فرد در زمان مناسب اعدام خواهد شد و مردم عجله نکنند. حجت الاسلام والمسلمین هادی صادقی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران خراسان شمالی با اشاره به آخرین اقدامات انجام شده در خصوص پرونده های مفاسد اقتصادی اظهار کرد: در پرونده های مفاسد اقتصادی اخبار منفی منتشر می شود اما اخبار اصلاحی آن ها منتشر نمی شود و این اشکال رسانه ای است. وی افزود: در اغلب پرونده های فساد بزرگ که اموالی اختلاس و سوءاستفاده شده است غالباً بازگشت پیدا می کند و آن دسته از مبالغ که بازگشت داده نشده پیگیری می شود. معاون فرهنگی قوه قضاییه در پاسخ به سؤالی در خصوص آخرین وضعیت پرونده هایی همچون بابک زنجانی گفت: باید تمام مبالغ خارج شده از بیت المال به بیت المال بازگردد و این عدد چند هزار میلیارد تومان است که باید بازگشت داده شود. وی از شناسایی اموال داخل کشور و مصادره آن خبر داد و تصریح کرد: این اموال شناسایی شده به رقم اصلی خود نرسیده و بخشی ...
آژیر قرمز یلدا در بازار آجیل و خشکبار به صدا درآمد/ شیطنت پسته و بادام و دلار! آژیر قرمز یلدا در بازار آجیل و خشکبار به صدا درآمد/ شیطنت پسته و بادام و دلار! همه چیز درباره قیمت آجیل شب یلدا: خبر کوتاه است و جانکاه؛ قیمت هر کیلو پسته از مرز ۲۰۰هزار تومان گذشت؛ آن هم در فاصله یک هفته مانده به شب یلدا... قیمت هر کیلو پسته از مرز ۲۰۰هزار تومان گذشت. خبر کوتاه است و جانکاه! آن هم در فاصله یک هفته مانده به شب یلدا، اما پسته تنها خشکباری نیست که گران شده؛ در فروشگاه های عرضه آجیل و خشکبار چشم هایتان حتما میخکوب بادام و گردوی ۱۲۰هزار تومانی، کشمش ۶۰هزار تومانی، تخمه جابانی ۴۰هزار تومانی و بقیه شیاطینی از این قماش می شود. فروشنده ها از مدت ها پیش آرام آرام نسبت به گرانی آجیل هشدار داده بودند، اما کسی به آن ها توجه نکرده بود. تا اینکه موعد شب یلدا رسید و مردم سرشان به حساب و کتاب گرم شد. نگاهی به قیمت ها نشان می دهد یلدای قشنگ و دوست داشتنی مان حداقل از نظر اقتصادی شباهتی قریب به شب ترسناک هالووین خارجی ها پیدا کرده است. نگاهی به قیمت انواع آجیل و خشکبار دیروز خبر فروش پسته به قیمت کیلویی ۲۰۰هزار تومان دست به دست شد و خیلی ها را وحشت زده کرد. ...
استراتژی احتمالی اصلاح طلبان برای ۱۴۰۰ استراتژی احتمالی اصلاح طلبان برای ۱۴۰۰ یک فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: «برای حضور در انتخابات سال ۱۴۰۰ ما باید ابتدا یک ارزیابی از رویکرد مردم نسبت به نظام سیاسی انجام دهیم. در این شرایط من معتقدم اصلاح طلبان نباید به این سمت و سو بروند که تحت هر شرایطی در انتخابات شرکت کنند. ولی باید در نظر داشت چه اصلاح طلبان و چه اصولگرایان این بخش عملگرایی را در درون خود دارند و با توجه به موقعیت تصمیم و اقدام می کنند. یعنی درست است که من معتقدم ما نباید تحت هر شرایطی وارد انتخابات شویم، اما اگر قرار باشد که کاندیدایی از طیف تندرو یا از نزدیکان احمدی نژاد وارد رقابت با آقای لاریجانی شوند و ما هم کاندیدای جریانی نداشته باشیم، قطعا از آقای لاریجانی حمایت خواهیم کرد.» تقریبا از سال آخر دولت یازدهم به وضوح مشخص بود که علی لاریجانی با وجود اینکه علاقه خاصی به ریاست جمهوری دارد، اما سعی دارد خود را برای سال ۱۴۰۰ امده کند و در شرایطی وارد عرصه رقابت شود که رقیب خاصی در میدان حضور نداشته باشد و تا حدود زیادی هم امیدوار است که اصلاح طلبان همانطور که در سال ۹۲ و ۹۶ از حسن روحانی حمایت ...