اخبار اقتصادی

مشکل فعلی بازار نفت، تنش های سیاسی است نه عدم توازن عرضه و تقاضا خبرگزاری میزان- وزیر نفت پیش از عزیمت به وین برای شرکت در سمینار بین المللی و نشست اوپک، عنوان کرد: مشکل فعلی بازار نفت، عمدتا تنش های سیاسی است که ازسوی رئیس جمهوری آمریکا در فضای سیاسی بین المللی ایجاد شده است؛ نه عدم توازن عرضه و تقاضا.
آتش در زمین های کشاورزی یک روستای ایذه مهار شد خوزستان آنلاین - اهواز- رئیس اداره منابع طبیعی ایذه گفت: آتش در زمین های کشاورزی و باغات روستای ده کهنه این شهرستان با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردم مهار شد. فرزاد حسین پور پور سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این آتش سوزی امروز ساعت 17 در زمین های کشاورزی روستای ده کهنه بخش سوسن ایذه آغاز شد و با تلاش نیروهای منابع طبیعی پس از تلاش 3ساعته مهار شد. وی گفت: کشاورزان پس از برداشت محصول نسبت به آتش زدن پسماندهای کشاورزی (کاه و کلش) اقدام می کنند که این اقدام آنان این بار باعث سرایت آتش به اکثر زمین های کشاورزی و باغات منطقه شد. رئیس اداره منابع طبیعی ایذه با اشاره به وسعت این آتش سوزی، عنوان کرد: متاسفانه بیش از 10هکتار از زمین های کشاورزی و یک هکتار از باغات انار و انجیر در این آتش سوختند. در یک هفته گذشته آتش سوزی بیش از پنج هکتار از جنگل های بلوط را در ایذه از بین برد. روستای ده کهنه بخش سوسن در 50 کیلومتری از شهر ایذه در شمال شرقی استان خوزستان قرار دارد که تمامی زمین های آن به کشاورزی و باغداری اختصاص دارد. 7161/6002
آتش سوزی پایه های برق تالاب شادگان مهار شد خوزستان آنلاین - آبادان - فرماندار شادگان گفت: آتش سوزی 20 پایه برق و بخشی از نیزارهای تالاب شادگان مهار شد. سعید حاجیان سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: 20پایه برق که در روز گذشته دچار آتش سوزی شده بودند به دلیل چوبی بودن و قدمت زیاد مجددا دچار آتش سوزی شدند و بخشی از نیزارها آتش گرفت که بلافاصله گروه عملیات آتش نشانی به محل اعزام شدند. وی با بیان اینکه مهار آتش در فاصله 10 دقیقه به طول انجامید، گفت: آتش سوزی نیزارها عمدی نبود و این موضوع در دست بررسی است. فرماندار شادگان افزود: پایه های برق در فاصله بیش از 30 متری از جاده اصلی فاصله دارند و به راحتی قابل دسترسی گروه های عملیات نیستند و از حریم جاده فاصله دارند. حاجیان اظهار داشت: طی مکاتباتی که سازمان برق با ستاد بحران داشتند قرار بر این شد که پایه های بتنی جایگزین پایه های قدیمی شود و حریم آنها تا جاده اصلی حفظ شود. به گزارش ایرنا ظهر دیروز دوشنبه در نیزارهای روستای صراخیه تالاب شادگان یک فقره آتش سوزی به وقوع پیوست که در این آتش سوزی ، 15 تا 20 پایه برق نیز آسیب دید. تالاب بین المللی شادگان یکی از تالاب ها ...
آتش سوزی پایه های برق تالاب شادگان مهار شد آبادان - ایرنا - فرماندار شادگان گفت: آتش سوزی 20 پایه برق و بخشی از نیزارهای تالاب شادگان مهار شد.
برای جلوگیری از واردات غیرضرور قاطعانه برخورد می کنیم سخنگوی دولت در برنامه تیتر امشب با بیان اینکه ارز کافی در کشور وجود دارد گفت: از تخصیص ارز به کالاهایی که در داخل تولید می شود و یا واردات آن ضروری نیست جلوگیری می شود.
ورد دیده بان به پرونده عدم شفافیت لازم در تخصیص ارز ۴۲۰۰ قائم مقام اجرایی دیده بان شفافیت و عدالت با اشاره به موضوع اختصاص ارز چهار هزار و ۲۰۰ تومانی برای بخش های تولیدی، واردات کالا و برنامه های دولت در ...
قیمت خودرو افزایش نمی یابد معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: قیمت خودرو ی داخلی افزایش نیافته و با توجه به اینکه تصمیمی در این باره وجود ندارد نمایندگی ها هم حق افزایش قیمت ها را ندارند.
جزئیات بسته حمایت از صادارت غیر نفتی/ مشوق های ۹ گانه صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد.
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری نشست اعضای این کمیسیون با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و وزیر دادگستری، گفت که سازمان تعزیرات حکومتی آمادگی خود را برای ورود به بازار ارز و رفع مشکلات و آشفتگی های این بازار اعلام کرد.
طرح حمایت از مشاغل خانگی در چهارمحال و بختیاری کلید خورد شهرکرد-ایرنا- نشست مشترک خبری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رییس جهاد دانشگاهی چهارمحال و بختیاری در عصر سه شنبه، حکایت از یک ریزی بین بخشی برای حمایت از مشاغل خانگی در این استان داشت.
امنیت شغلی کارگران چگونه تضمین می شود؟ یک کارشناس بازار کار گفت: این اقدام که بعد از سه سال قرارداد موقت کارگر با کارفرما در صورت ادامه فعالیت کارگاه، قرارداد دائمی تلقی شود، باعث امنیت شغلی نمی شود.
آتش در زمین های کشاورزی یک روستای ایذه مهار شد اهواز- ایرنا- رئیس اداره منابع طبیعی ایذه گفت: آتش در زمین های کشاورزی و باغات روستای ده کهنه این شهرستان با تلاش نیروهای منابع طبیعی و مردم مهار شد.
هنوز دو مرحله از جشنواره «پیش بینی کن، جایزه بگیر» بانک ملی ایران باقی است گرچه حجم زیادی از مخاطبان بانک ملی ایران در فضای مجازی، مشارکت در مرحله نخست جشنواره پیش بینی نتایج بازی های ایران در جام جهانی 2018 را تجربه کردند، اما هنوز هم برای شرکت در دو مرحله دیگر این جشنواره فرصت هست.
حمایت ویژه بانک ملی ایران از خوداشتغالی و مشاغل خانگی در سال جاری بانک ملی ایران در راستای حمایت از بازار اشتغال در فروردین و اردیبهشت ماه امسال، تعداد سه هزار و 956 فقره تسهیلات قرض الحسنه خوداشتغالی و مشاغل خانگی با معرفی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان های حمایتی پرداخت کرده است.
استان کردستان نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد اقتصاد ایران: سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: این استان با نواقص و آسیب های زیادی در بخش های مختلف روبرو است و برای خروج از این وضعیت نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد.
۳۲ درصد؛ متوسط رشد قیمت مسکن متوسط رشد قیمت هر متر مربع مسکن در دو ماهه امسال ۳۲.۲ درصد بوده است. ( منبع )
۲۰ درصد؛ سهم دولت در شرکت های تعاونی سهام عدالت سهم دولت در شرکت های تعاونی سهام عدالت20 درصد است. ( منبع )
جزییات بسته حمایت از صادارت غیرنفتی/ مشوق های 9گانه صادراتی آریا بازار - وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش 21 درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد. به گزارش اقتصادآنلاین ، محمد شریعتمداری گفت: توجه به شرایط جدید اقتصادی کشور و اثرگذاری آن بر صادرات غیر نفتی در بخش های مختلف اعم از تغییر در گروه های کالایی و خدماتی صادراتی و بازارهای هدف از جمله نقاط قوت بسته حمایتی امسال در مقایسه با بسته های حمایتی سال های گذشته است و توجه به هدفگذاری های میزان صادرات درسال 1397 در حوزه های کالایی- خدماتی و کشوری حائز اهمیت خواهد بود. وی با اشاره به موارد مندرج در قانون بودجه سال 97 کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی و در نظر گرفتن 13 هزار میلیارد ریال جهت پرداخت مشوق های صادراتی، تصریح کرد: هماهنگی دولت و مجلس شورای اسلامی و دیدگاه واحد در خصوص حمایت از صادرات غیر نفتی به عنوان پیشران توسعه همه جانبه کشور واجد اهمیت است. پرداخت مشوق های غیرمستقیم، اولویت اصلی بسته حمایت از صادرات غیر نفتی وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت مشوق های غیر ...
اولین تصاویر از خودروی آفرودی 2019 سوزوکی آریا بازار - سوزوکی اولین تصاویر رسمی از جیمنی های (Jimny) جدید، که آخرین جنگ جویان آفرودی این کمپانی محسوب می شوند را به نمایش درآورد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، کمپانی ژاپنی جزئیات زیادی را در خصوص این مدل جعبه ای خود شرح نداده و اعلام کرده که این خودرو روی شاسی ها نردبانی سوار شده و در دو مدل کوچک "جیمنی" و "جیمنی Sierra" در بازار داخلی این کشور ارائه می شود. "جیمنی Sierra" با یک موتور 1.5 لیتری 4 سیلندر در خارج از بازارهای ژاپن نیز به فروش خواهد رسید. نمای جلوی این خودرو بزرگ و گسترده تر شده و شاهد سپرهای عضلانی و غیررنگی در آن هستیم. سوزوکی اعلام کرده تمامی نسخه های جیمنی حتی مدل های کم گزینه آن، با قابلیت محرک تمام چرخ ارائه خواهد شد و با یک سامانه انتقال قدرت 5 سرعته دستی یا یک نسخه 4 سرعته خودکار همخوانی دارد. جیمنی های جدید سوزکی در 3 تریم داخلی دو رنگ و 5 مدل یک رنگ ساخته شده و کابین آنها به وضوح تحت تاثیر مدل قدیمی "سامورائی" هستند. این تشابه در بخش تجهیزات داشبوردی نمود بیشتری داشته و کاراکتر مفید خود را در افسون حرکات آفرودی به نمایش می ...
ورزش دشمن این داروها است! آریا بازار - زمانی که موضوع ترکیب داروها و ورزش مطرح می شود، مورد دوم می تواند گاهی اوقات بر مورد اول تاثیرگذار باشد. اگر دارو مصرف می کنید، باید از تمام اثرات جانبی بالقوه آنها، چه خوب و چه بد، بر بدن خود آگاه باشید. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصرایران، اگر دارو مصرف می کنید و قصد دارید حتی برای جلساتی کوتاه مدت به ورزش بپردازید، گاهی اوقات این ترکیب به سود شما عمل نمی کند. در ادامه با برخی داروها که می توانند با ورزش تداخل ایجاد کنند، بیشتر آشنا می شویم. مسدودکننده های بتا این گروه از داروها که به نام عوامل مسدودکننده بتا-آدرنرژیک نیز شناخته می شوند برای درمان پرفشاری خون (فشار خون بالا) استفاده می شوند و همچنین برای شرایطی مانند آب سیاه، میگرن، یا بیماری های قلبی نیز تجویز می شوند. مسدودکننده های بتا به طور معمول ضربان قلب را کاهش می دهند که در تضاد با آنچه ورزش موجب می شود، یعنی افزایش ضربان قلب است. از این رو، بدن پیام هایی متضاد دریافت می کند و افراد معمولا بسیار سریع خسته می شوند. این شرایط می تواند برای افراد بسیار نگران کننده باشد. همچنین، اگر داروی ضد درد نیز ...
امنیت شغلی کارگران چگونه تضمین می شود؟ آریا بازار - یک کارشناس بازار کار گفت: این اقدام که بعد از سه سال قرارداد موقت کارگر با کارفرما در صورت ادامه فعالیت کارگاه، قرارداد دائمی تلقی شود، باعث امنیت شغلی نمی شود. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، حمید حاج اسماعیلی درباره آیین نامه تعیین سقف سه ساله برای قراردادهای موقت اظهار داشت: تصمیم وزارت کار در تهیه و تصویب آیین نامه سقف قراردادهای موقت مبتنی بر تبصره یک ماده 7 قانون کار در جهت امنیت شغلی کارگران نیست. وی افزود: با توجه به این که در حال حاضر بیش از 95 درصد کارگران قراردادی هستند، این اقدام باعث شوک جدیدی در بازار کار خواهد شد که بیش از همه کارگران متضرر خواهند شد. این کارشناس بازار کار تصریح کرد: باید توجه داشت که امنیت شغلی کارگران در گرو افزایش ظرفیت های بازار کار است. در زمانی که عرضه و تقاضا در بازار کار کشور متوازن نیست، چنین اقداماتی نتیجه عکس دارد. حاج اسماعیلی با بیان این که دولت برای حمایت از کارگران باید مکانیسم های دیگری را دنبال کند، عنوان کرد: ایجاد بانک اطلاعات کار و اجبار کارفرمایان به انعقاد قرارداد کتبی و تسلیم یک نسخه از آن به ...
علی دایی به خاطر مردم زلزله زده دعوت فیفا را رد کرد آریا بازار - علی دایی قید حضور در روسیه برای تماشای مسابقه ایران و اسپانیا را زد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، فیفا از مهدی مهدوی کیا و علی دایی دعوت کرده تا برای تماشای مسابقه ایران و اسپانیا به روسیه بروند. مهدی مهدوی کیا به این دعوت پاسخ مثبت داده و هم اکنون در روسیه است اما علی دایی قید حضور در روسیه را زد. دایی که در حال ساخت یک روستا از روستاهای تخریب شده مناطق زلزله زده کرمانشاه است، ترجیح داده در ایران بماند و آخرین کارهایی که مربوط به ساخت این روستا است را پیگیری کند.
کمبودی در تامین کالاهای مورد نیاز مردم نداریم/ضرورت هدایت نقدینگی به سمت عرضه و بازار سرمایه نوبخت گفت: اگر نقدینگی به جای بازار کالا به سمت بازار سرمایه برود اثر مثبت بر اقتصاد خواهد گذاشت.
سرمایه گذاران حتماً چند سهم را بخرند سرمایه گذاران حتماً چند سهم مختلف را با هم بخرند که اگر سهمی کاهش یافت بقیه آن را جبران کنند.
استان کردستان نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد کرد آنلاین - سنندج - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: این استان با نواقص و آسیب های زیادی در بخش های مختلف روبرو است و برای خروج از این وضعیت نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد. به گزارش خبرنگار ایرنا، بهرام نصراللهی زاده شامگاه سه شنبه در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه این استان اظهار داشت: منابع دولتی در چهار دهه گذشته صرف ایجاد زیرساخت ها در استان شد با این حال در بسیاری از این بخش ها در رتبه های 27 تا 30 و در برخی شاخص ها رتبه 22 و 23 کشوری قرار داریم. وی افزود: امروز در کردستان به تحرک جدی در حوزه اقتصادی نیاز داریم چون هم درصد بیکاری نسبت به میانگین کشور بیشتر است و هم درآمد سرانه در این ستان خیلی پایین تر از میانگین کشوری است. نصراللهی زاده با بیان اینکه درآمد سرانه استان 50 درصد میانگین کشور است، تاکید کرد: سال گذشته برای جبران این کاستی ها اقدامات بسیار خوبی در استان انجام شد اما بشدت نیازمند توجه ویژه و یک شوک برای شتاب دهی به روند موجود هستیم. وی یادآور شد: سال 96 در کشور نسبت به سال ما قبل آن با کاهش بیکاری روبرو بودیم و بر این اساس کاهش نرخ ...
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز ساعت 24- رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری نشست اعضای این کمیسیون با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و وزیر دادگستری، گفت که سازمان تعزیرات حکومتی آمادگی خود را برای ورود به بازار ارز و رفع مشکلات و آشفتگی های این بازار اعلام کرد.
ساخت ساختمان ها و پل های قوی به کمک سبزی ها! محققان موفق شدند تا کلید ساخت پل ها و ساختمان های قوی را در سبزی ها کشف کنند.
پیوستن به FATF اجتناب ناپذیر است برای جهانی شدن و زندگی در جامعه جهانی امروز نیاز است که کشورها در سازمان های متفاوت بین المللی عضویت داشته باشند.
ورود تعزیرات برای رفع مشکلات بازار ارز رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری نشست اعضای این کمیسیون با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و وزیر دادگستری، گفت که سازمان تعزیرات حکومتی آمادگی خود را برای ورود به بازار ارز و رفع مشکلات و آشفتگی های این بازار اعلام کرد.
جزییات بسته حمایت از صادارت غیرنفتی/ مشوق های ۹گانه صادراتی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد.
ورود سازمان تعزیرات حکومتی برای رفع مشکلات بازار ارز رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با اشاره به برگزاری نشست اعضای این کمیسیون با رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و وزیر دادگستری، گفت که سازمان تعزیرات حکومتی آمادگی خود را برای ورود به بازار ارز و رفع مشکلات و آشفتگی های این بازار اعلام کرد.
وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های عباس آخوندی درباره افزایش بی رویه اجاره خانه ها قانع نشدند.
آشفته بازار ارز و دلار دامن بازار میوه را هم گرفت از بازار میوه خبر می رسد که نوسانات بازارهایی همچون طلا و ارز دامن گیر این کالا نیز شده است به گونه ای این محصولات در ساعت های مختلف به قیمت های متفاوتی به فروش می رسند.
میزان وابستگی یزد به خارج از کشور مشخص شود اقتصاد ایران: یزد - استاندار یزد گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه باید با ضعیف کردن حلقه ها و رشته های وابستگی میزان وابستگی استان به خارج از کشور برای تأمین مواد اولیه و تکنولوژی مشخص شود.
وضعیت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد اقتصاد ایران: تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: نوسانات قیمت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
ایران، صادرکننده مهاجران ماهر مهاجرت گسترده نیروی انسانی به ویژه نیروی کار ماهر و متخصص به دلایل مختلفی از جمله مشکلات اقتصادی و نبود امنیت مالی، نبود امکانات آموزشی و پژوهشی، مشکلات فرهنگی، اجتماعی و... از جمله مسائلی است که طی سال های اخیر دولت ها و سازمان های بین المللی را به چالش کشانده است.
مسکن با طرح قیمت گذاری ارزان می شود؟ آریا بازار - طرح قیمت گذاری مسکن که از سوی برخی نمایندگان مجلس دنبال می شود احتمالا در جلسه امروز کمیسیون عمران با وزیر راه و شهرسازی بررسی خواهد شد اما واکنش های اخیر حاکی از آن است که بدنه وزارت راه و شهرسازی با این موضوع مخالف هستند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در هفته های اخیر موضوع قیمت گذاری برای مسکن با تصور جلوگیری از رشد قیمت ها از سوی برخی نمایندگان مجلس مطرح شد؛ پیشنهادی که مدیرکل دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، آن را منجر به رشد غیر قابل کنترل قیمت مسکن دانست. علی چگنی اظهار کرد: تجربه دنیا نشان داده که تعیین قیمت، به خصوص برای مسکن که کالایی نا همگن، غیر قابل جابجایی و منحصر به فرد است، نه مقدور است و نه خاصیتی دارد. اگر قیمت تعیین شود و تولیدکننده از قیمت راضی نباشد، دیگر وارد بازار نخواهد شد. در نتیجه با کمبود عرضه مواجه می شویم. کمبود شدید عرضه قیمت ها را به شدت بالا خواهد برد. به گفته ی چگنی، اگر سیاستگذاری درست در حوزه زمین انجام بگیرد، شاهد تعادل در بازار مسکن خواهیم بود. تنظیم محیط اقتصاد کلان و ساختا ...
تدابیر کی روش برابر اسپانیا از نگاه AFC آریا بازار - سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به مصاف ایران برابر اسپانیا پرداخت. تیم ملی فوتبال ایران فردا شب در دیداری بسیار حساس از ساعت 22:30 به مصاف تیم ملی اسپانیا خواهد رفت. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، سایت AFC پیش از این بازی نوشت هرچند عنصر شانس تا حد زیادی در پیروزی ایران برابر مراکش دخیل بود ولی نمی توان از فوتبال جذاب و پرشور و نشاط این تیم به راحتی گذشت. کسب پیروزی در بازی برابر مراکش باعث شد ایران صدرنشین گروه خود باشد. حالا با این سه امتیاز آن ها اعتماد به نفس بیشتری هم دارند. بازیکنان تیم ملی ایران در تمرین های گذشته خود با اعتماد به نفس خاصی تمرین کرده و از صعود به دور دوم سخن به میان آورده است.کارلوس کی روش در بازی برابر اسپانیا باید به دنبال جانشین روزبه چشمی باشد که به دلیل مصدومیت ادامه جام جهانی را از دست داده است. جالب خواهد بود اگر بدانیم کی روش چه برنامه ای برای مهار قدرت هجومی لاروخا در سر پرورانده است. تیم ملی اسپانیا در بازی نخست برابر پرتغال به تساوی 3 بر 3 رسید. باید به یاد بیاوریم که این تیم در سال 2010 که قهرمان جام ...
ایران هجدهمین مصرف کننده برق دنیا آریا بازار - مدیرعامل توانیر گفت: براساس آخرین آمار مصرف برق ایران در دنیا در رتبه 18 است و این در شرایطی است که میزان مصرف در سرانه تولید و شدت انرژی تناسبی با سایر کشورهایی که رتبه های مشابهی در عرصه های اقتصادی مانند ما دارند وجود ندارد و به اعتقاد من این مساله یک نقطه ضعف بزرگ در صنعت برق است. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، آرش کردی امروز در دوازدهمین همایش بین المللی انرژی با بیان این که موضوع برق در بین سایر انرژی ها از اهمیت خاصی برخوردار است، اظهار کرد: با توجه به ماهیت و قابلیت این صنعت صراحتا باید گفت که صنعت برق جایگاه بالایی را نسبت به سایر انرژی ها دارد لذا لازم است توجه بیشتری به این صنعت شود. وی با اشاره به وضعیت صنعت برق در کشور عنوان کرد: در حال حاضر ایران دارای رتبه های برتر در این صنعت است، چرا که از نظر ظرفیت نصب شده رتبه ایران در دنیا 14 و در بین کشورهای منطقه نیز رتبه ایران دراین عرصه اول است. علاوه بر این از نظر راندمان نیروگاه نیز ایران توانسته رتبه اول را از آن خود کند. به گفته مدیرعامل توانیر در حال حاضر 99.9 ...
عجیب ترین دلیل افسردگی در افراد چاق آریا بازار - چاقی ناشی از رژیم غذایی پرچرب با تغییراتی در باکتری های روده همراه است که با تغییر در ساختار شیمیایی مغز می تواند عامل بروز افسردگی و اضطراب باشد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، گروهی از محققان آمریکایی در مطالعه روی ارتباط بین میکروب های روده و عملکرد مغز در موش های چاق که به دلیل نوع رژیم غذایی دچار آن شده اند مشاهده کردند این نوع چاقی تغییراتی را در باکتری های روده بوجود می آورد که به نوبه خود ساختار شیمیایی مغز را به گونه ای تغییر می دهد که شرایط برای ابتلا به افسردگی و اضطراب فراهم می شود. همچنین در این مطالعه محققان تاکید کردند چگونه آنتی بیوتیک های جانوری که ترکیب باکتری روده را تغییر می دهد التهاب را کاهش داده، هشدار انسولین در مغز را تقویت کرده و علامت اضطراب و افسردگی را کاهش می دهد. یکی از محققان این مطالعه گفت: در این بررسی آمده است بسیاری از فاکتورهای رژیم غذایی بر عملکرد مغز تاثیر می گذارد اما یکی از آنها شیوه ای است که رژیم غذایی باکتری های روده را تغییر می دهد. چاقی و دیابت از مشکلات جدی جهان در حوزه سلامت عمومی است. از سال 1975، شیوع این ...
اولین پیروزی قاره آفریقا در جام جهانی آریا بازار - شگفتی ساز جام جهانی 2002 اولین پیروزی آفریقایی ها در جام بیست و یکم را رقم زد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در آخرین دیدار دور اول مرحله گروهی جام جهانی 2018 تیم های لهستان و سنگال به مصاف هم رفتند که نماینده آفریقا موفق شد با نتیجه 2 بر یک به پیروزی برسد. گل های سنگال را سیونک (37 - گل به خودی) و نیانگ (60) به ثمر رساندند و برای لهستان نیز کرچویاک در دقیقه 86 گلزنی کرد. در این بازی که ساعت 17:30 به وقت تهران در ورزشگاه اسپارتاک مسکو و به قضاوت شکرالله بحرینی در گروه H جام جهانی انجام شد، ضربه گوایه در دقیقه 38 به سیونک برخورد کرد و به گل اول سنگال تبدیل شد تا تعداد گل به خودی ها جام باز هم افزایش پیدا کند. سنگال با این گل به خودی مزد برتری نسبی اش را گرفت و نیمه اول را یک بر صفر پیروز به رختکن رفت. در نیمه دوم بازی با تعادل نسبی پیش می رفت که اشتباه بازیکن و شزنی، سنگربان لهستان به نیانگ اجازه داد در دقیقه 60 اختلاف را دوبرابر کند. تلاش لهستان برای جبران به گل کرچیویاک در دقیقه 86 انجامید اما حملات تیم شرق اروپا برای به تساوی کشاندن نتیجه ای نداشت و ...
نزاع مرگبار سرایدار با کارگر در پاساژ مولوی آریا بازار - مرد جوان طی درگیری با سرایدار در پاساژی در خیابان مولوی به قتل رسید. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، ساعت 21:30 شب گذشته مأموران کلانتری 116 مولوی در تماس با بازپرس کشیک قتل پایتخت اعلام کردند مرد سی و سه ساله افغانستانی طی یک درگیری مجروح شده و پس از انتقال به بیمارستان سینا به علت شدت جراحات وارده جان باخته است. دقایقی بعد از اعلام این خبر قاضی دشتبان؛ بازپرس ویژه قتل پایتخت به همراه اکیپ تشخیص هویت آگاهی و کارشناسان پزشکی قانونی در بیمارستان حاضر شده و مشغول تحقیقات درباره این پرونده شدند. بررسی اولیه نشان داد مقتول کارگر یک پاساژ در خیابان مولوی بوده و با سرایدار پاساژ (مرد افغانستانی) درگیر شده است؛ سرایدار طی درگیری با دو ضربه چاقو کارگر جوان را هدف قرار داده و در نهایت از صحنه جرم متواری شده بود. در نهایت با دستور بازپرس امور جنایی تهران جسد مقتول برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد و تحقیقات برای بازداشت متهم فراری ادامه دارد.
"جواد یساری" مجوز گرفت آریا بازار - جواد یساری خواننده قدیمی در قالب موسیقی با فیلم «دشمن زن» به عرصه فعالیت مجاز بازگشت. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، بازگشت جواد یساری به عرصه مجاز با سکانسی از «دشمن زن» صورت می گیرد که او در شمایل شخصیت حقیقی خود که یک آوازه خوان بوده به یک رستوران سنتی رفته و همراه با گروهش به آوازخوانی می پردازد آن هم در حالی که سام درخشانی و بهرنگ علوی بازیگران اصلی «دشمن زن» به عنوان مشتری به رستوران آمده اند. «دشمن زن» ساخته کریم امینی، یک کمدی-موزیکال-رمانتیک و تازه ترین محصول موسسه سینمایی پویافیلم است که داستانی مفرح درباره به چالش کشیده شدن افکار آدمهایی را بیان میکند که در ظاهر ضدّزن به نظر میرسند. این کمدی پربازیگر از حضور چهره هایی نظیر سام درخشانی، گوهر خیراندیش، بهاره کیان افشار، الناز حبیبی، بهرنگ علوی، مریم سعادت، مونا شناس، سیروس همتی، هاوار قاسمی، سپیده مراد پور و با هنرمندی امیرحسین آرمان سود می برد. حسین فرحبخش و عبدالله علیخانی تهیه کنندگی فیلم را برعهده داشته اند و فیلم که با پخش «پویافیلم» روی پرده رفته در کمتر از یک هفته در مرز نیم میلیارد فروش است.
استان کردستان نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد سنندج - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان گفت: این استان با نواقص و آسیب های زیادی در بخش های مختلف روبرو است و برای خروج از این وضعیت نیاز به تحرک جدی در حوزه اقتصادی دارد.
جزئیات بسته حمایت از صادارت غیر نفتی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد.
پاسخ سختی به اشاعه سلاح های هسته ای آمریکا در فضا خواهیم داد رئیس کمیته دفاعی و امنیتی شورای فدراسیون روسیه در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور آمریکا درباره تاسیس «نیروی فضایی» اعلام کرد که این اقدام، امنیت جهانی را به خطر می اندازد و مسکو در صورت اشاعه سلاح های هسته ای آمریکا در فضا، «به شدت» به آن پاسخ خواهد داد.
میزان بیکاری در کردستان بالاتر از میانگین کشوری است کرد آنلاین - رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه در سال 96 کاهش بیکاری در استان به میزان 1.5 درصد بوده است، گفت: میزان بیکاری در استان کردستان 13.7 درصد است که نشان دهنده این است که میزان بیکاری در استان بالاتر از میانگین کشوری است. به گزارش ایسنا منطقه کردستان بهرام نصراللهی زاده، عصر امروز در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که با حضور آقای دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور که در سالن شهدای دولت استانداری کردستان برگزار شد، اظهار کرد: امید است حضور و بازدید مدیران ارشد کشوری از استان کردستان، دستاورد شایان توجهی را برای توسعه استان به همراه داشته باشد. وی افزود: منابع دولتی طی 40 سال گذشته صرف ساخت و توسعه زیرساخت ها در استان شده است. رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کردستان با اشاره به اینکه در بسیاری از شاخص های زیرساختی در رتبه پایینی قرار داریم، گفت: برای مرتفع سازی این معضل در استان نیازمند تحرک جدی در حوزه اقتصادی هستیم. وی با بیان اینکه درصد بیکاری در استان کردستان بالاست، گفت: این در حالی است که سرانه درآمد ...
کردستان همه چیز به جز توسعه زیرساخت دارد کرد آنلاین - استاندار کردستان با تأکید بر اینکه کردستان دارای ظرفیت های متعددی است، گفت: توسعه زیرساخت های استان کردستان، در هیچ بخشی به نحو شایسته لحاظ نشده و به همین خاطر همواره استان از نابرابری های توسعه ای رنج می برد . به گزارش ایسنا، منطقه کردستان، «بهمن مرادنیا» عصر امروز در چهارمین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان کردستان که با حضور معاون امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار کرد: از سوی معاونت امور علمی، فرهنگی و اجتماعی سازمان برنامه ریزی و بودجه کشور 230 میلیارد تومان در بخش های مختلف از جمله فرهنگ، ورزش، سلامت و بخش های امنیتی که نیاز مبرم استان بود به کردستان کمک شده است. وی افزود: به یمن حضور دکتر سعید نمکی در استان، پروژه های نیمه تمامی که سال های متمادی به عنوان مطالبه مردم مورد غفلت واقع شده بود، در سال آتی به بهره برداری می رسد. استاندار کردستان با اشاره به اینکه مردم شریف کردستان با دارا بودن استعدادهای درخشان و جوانان مستعد، ورزشکار و نخبه در عرصه های مختلف، مردمانی پرتلاش هستند، گفت ...
جزئیات بیمه تکمیلی درمانی برای صیادان صیادان کشور برای نخستین بار با حمایت سازمان شیلات ایران زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند.
میزان وابستگی یزد به خارج از کشور مشخص شود یزد - ایرنا - استاندار یزد گفت: با توجه به تحریم های ظالمانه باید با ضعیف کردن حلقه ها و رشته های وابستگی میزان وابستگی استان به خارج از کشور برای تأمین مواد اولیه و تکنولوژی مشخص شود.
صیادان بیمه تکمیلی درمانی می شوند صیادان کشور برای نخستین بار با حمایت سازمان شیلات ایران زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند.
بهره وری تولیدات کشاورزی در مازندران پایین است معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: بهره وری تولیدات کشاورزی در مازندران پایین است.
بررسی طرح کاهش تصدی دولت بر توزیع فرآورده های نفتی به جایگاه ها سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از بررسی طرح کاهش تصدی دولت بر انبارداری و انتقال و توزیع فرآورده های نفتی به جایگاهای سوخت و همچنین خدمات بهینه به مصرف کنندگان سوخت در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
تولید محصولات زراعی با کاهش 200 هزار تنی روبرو است اقتصاد ایران: شهرکرد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از کاهش تولید 200 هزار تنی محصولات زراعی این استان در سال جاری به دلیل خشکسالی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال 700 هزارتن محصول زراعی در استان برداشت شود.
اعتبار ارزی 6 واحد تولیدی کرمانشاه تامین شد اقتصاد ایران: کرمانشاه - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کرمانشاه، از تامین اعتبار ارزی 6 واحد تولیدی استان از محل صندوق ذخیره ارزی توسعه ملی به میزان 143 میلیون یورو خبر داد.
ظرفیت پنهان گل استان مرکزی نیازمند معرفی است اقتصاد ایران: اراک - استاندار مرکزی گفت: شهرستان محلات در قلب این استان ظرفیت پنهانی از گل و گیاه زینتی دارد که نیازمند معرفی بیشتر است.
ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد اقتصاد ایران: ساری- ایرنا- رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی 2 رقم جدید برنج با نام های 'رشت 'و 'تی سا ' برای کشت در استانهای گیلان ومازندران خبر داد.
209هزار تن گندم و کلزا در کلاله برداشت شد اقتصاد ایران: گنبدکاووس - مدیر جهاد کشاورزی کلاله در شرق استان گلستان از برداشت 209هزار و 498 تن گندم و دانه روعنی کلزا از مزارع این شهرستان خبر داد.
اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است اقتصاد ایران: اراک - سفیر اندونزی در ایران گفت: استان مرکزی بستر ارزشمند از انواع فعالیت های صنعتی، کشاورزی و خدماتی را در خود دارد و اندونزی آماده هر گونه همکاری تجاری و اقتصادی با این استان است.
گینه خواستار تقویت روابط اقتصادی با ایران شد اقتصاد ایران: الجزیره-ایرنا-«گابریل کورتیز» وزیر سرمایه گذاری گینه کوناکری در دیدار «وحید کیانی» سفیر ایران در این کشور با تمجید از توانمندی شرکت های ایرانی در عرصه های مختلف اقتصادی و صنعتی و فنی، خواستار تقویت حضور این شرکت ها در کشورش شد.
جزئیات بسته حمایت از صادارت غیر نفتی/ مشوق های ۹ گانه صادراتی اقتصاد ایران: وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد.
باد برق مناطقی از دزفول را قطع کرد اقتصاد ایران: دزفول - باد موجب قطع برق روستاهای امیرالمومنین و انقلاب و نیز شهر میانرود و روستاهای اطراف آن در عصر روز سه شنبه شد.
خاصه خرجی از جیب مردم و سقوط قعرنشینان در شرایطی که فلاکتِ فرودستان بیداد می کند، در شرایطی که بیست میلیون تومان، فقط بیست میلیون تومان ِ ناقابل اگر در قالب خدمات حمایتی پرداخت شود، می تواند زندگی ناکامِ شهروندی مانند کولبرِ شین آبادی را از اساس متحول کند، مجلس شورای اسلامی به اعتراف خودِ صاحبان کرسی آن، سیصد میلیون تومان برای تعمیر سرویس های بهداشتی خود هزینه می کند. آیا این خاصه خرجی ها خلاف سیاست های ریاضتی نیست؟
اولویت اصلی بسته حمایت از صادرات غیر نفتی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت تحقق هدفگذاری افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است، مشوق های صادراتی این بسته را تشریح کرد.
تامین دلار ۴۲۰۰ تومانی به سه اولویت محدود شد رئیس کل بانک مرکزی گفت: کالاها به سه گروه کالاهای اساسی و حیاتی، مواد اولیه و واسطه ای و کالاهای خاص تقسیم شده است که تامین ارز آنها با دلار۴۲۰۰ تومانی انجام می شود.
جزئیات بیمه تکمیلی درمانی برای صیادان صیادان کشور برای نخستین بار با حمایت سازمان شیلات ایران زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند.
ایران هجدهمین مصرف کننده برق دنیا مدیرعامل توانیر گفت: براساس آخرین آمار مصرف برق ایران در دنیا در رتبه ۱۸ است و این در شرایطی است که میزان مصرف در سرانه تولید و شدت انرژی تناسبی با سایر کشورهایی که رتبه های مشابهی در عرصه های اقتصادی مانند ما دارند وجود ندارد و به اعتقاد من این مساله یک نقطه ضعف بزرگ در صنعت برق است.
هنوز دو مرحله از جشنواره «پیش بینی کن، جایزه بگیر» بانک ملی ایران باقی است آریا بازار - گرچه حجم زیادی از مخاطبان بانک ملی ایران در فضای مجازی، مشارکت در مرحله نخست جشنواره پیش بینی نتایج بازی های ایران در جام جهانی 2018 را تجربه کردند، اما هنوز هم برای شرکت در دو مرحله دیگر این جشنواره فرصت هست. به گزارش اقتصادآنلاین ، علاقه مندان به مسابقات جام جهانی فوتبال می توانند شانس خود را برای برنده شدن یکی از 90 جایزه پنج میلیون ریالی با شرکت در جشنواره «پیش بینی کن، جایزه بگیر» امتحان کنند. پیش بینی نتیجه بازی بین تیم های ملی ایران و اسپانیا که ساعت 22:30 روز چهارشنبه 30 خرداد و پیش بینی نتیجه بازی بین تیم های ملی ایران و پرتغال که ساعت 22:30 روز دوشنبه 4 تیر ماه برگزار می شود، تا دقیقه 60 بازی ها امکان پذیر است. برای شرکت در این جشنواره باید بعد از نصب پیام رسان «بله» به بازو (بات) پیش بینی جام جهانی به نشانی @worldcup18 مراجعه و بعد از ثبت مشخصات شخصی، پیش بینی مورد نظر از نتیجه بازی های ایران ثبت شود. علاقه مندان همچنین می توانند عدد یک را به 20008012 ارسال کنند تا لینک دریافت «بله» و بازوی پیش بینی مسابقات را دریافت کنند
بازدید سردار سلیمانی از پروژه بازسازی حرم امام حسین +عکس آریا بازار - سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس از پروژه بلندسازی گنبد حرم امام حسین (ع) دیدن کرد. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، در جریان این دیدار که همزمان از دو پروژه ی لاغرسازی ستون های اطراف حرم امام حسین (ع) و آماده سازی ترفیع گنبد این حرم صورت گرفت، حسن پلارک ـ رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات ـ و مهاجری ـ مدیر پروژه ـ گزارشی از روند پیشرفت این طرح ارائه کردند. بنا به روایت اسناد تاریخی و شواهد موجود، گنبدی که اکنون بر فراز قبر مطهر حضرت سیدالشهدا (ع) قرار دارد و ستون های اطراف ضریح مطهر که گنبد روی آن ها واقع شده، در دوران حکومت جلایران و در قرن هشتم هجری ساخته شده است و بیش از 700 سال قدمت دارد، هرچند که در دوره های بعد تزئینات آن کامل تر شده است. ستاد بازسازی عتبات عالیات پیش تر اعلام کرده بود؛ بیش از یک و نیم قرن (سال 1273 شمسی) از آخرین بازسازی این گنبد می گذرد و آسیب های ناشی از عوامل طبیعی و گلوله باران و به توپ بستن حرم مطهر توسط حکومت دیکتاتوری صدام در سال 1991 میلادی (1370 شمسی) به این گنبد وارد شده که بازسازی، تعمیر و ترفیع آن را اجتناب ناپذیر کرده ...
دردسرهای بازیگر «پایتخت» به خاطر قد بلندش آریا بازار - بازیگر نقش بهتاش در «پایتخت 5» با بیان اینکه بسیاری قدش را مشکل ساز می دانستند، گفت: آن ها می گفتند وقتی قرار است از تو و بازیگر مقابل، نمای دونفره بگیریم، صحنه قناس می شود، زیبا نیست و برای خیلی کارها به این دلیل من را رد کردند. به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، بهرام افشاری در گفت وگویی درباره ی حضورش در مجموعه «پایتخت 5» بیان کرد: حضورم در «پایتخت 5» تأثیر زیادی در سرنوشتم دارد. خیلی زیاد! تئاتر برای من همیشه جایگاه خود را دارد اما حالا سینما و تلویزیون هم برایم جدی است. در سریال پایتخت پیشینه تئاتری به کارم آمد. او درباره چگونگی انتخاب خود برای سریال «پایتخت 5» اظهار کرد: محسن تنابنده به واسطه شناخت و تعریف هایی که از من شنیده بود، به کار دعوتم کرد. بهتاش هم خیلی زود با خانواده هماهنگ شد. انگار از ابتدای سریال پایتخت این شخصیت حضور داشت. به قول معروف سربار مجموعه نبود. بازیگر نقش بهتاش در «پایتخت 5» درباره علت کم کاری خود در تئاتر گفت: این اواخر مدتی نتوانستم در تئاتر کار کنم تا اینکه نمایش جوجه تیغی را کارگردانی کردم. من قائل به تجربیات تازه و جدید ...
وضعیت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی بررسی شد تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: نوسانات قیمت مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون مورد بررسی قرار گرفت.
خاموشی در کمین مردم در ایران مصرف برق از نیمه خرداد اوج می گیرد و تجربه نشان می دهد که بعدازظهرهای تابستان و با فاصله چند ساعت، سر شب مصرف بالاتر از حد متوسط است.
زنگنه: مشکل بازار نفت تنش افکنی سیاسی آمریکاست وزیر نفت پیش از سفر به «وین» اتریش برای شرکت در نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) گفت: بیشتر مشکل فعلی بازار نفت، تنش های سیاسی است که از سوی رییس جمهوری آمریکا در فضای بین المللی ایجاد شده است؛ نه فقدان توازن عرضه و تقاضا.
وزیر قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد صدیف بدری نماینده مردم اردبیل و سخنگوی کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست عصر امروز کمیسیون متبوعش که با دستور بررسی وضعیت مسکن با حضور وزیر راه تشکیل شد، اظهار داشت: در این جلسه که با حضور با حضور وزیر راه و شهرسازی، مسئولانی از بانک مرکزی، رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و مسولان مربوطه برگزار شد، آخوندی گزارشی از وضعیت بازار مسکن ارائه کرد، افزود: برنامه های دولت در این حوزه توانمند سازی مردم با ارایه تسهیلات مسکن و همچنین حمیت در مسیر بازآفرینی شهری بوده است.
اندونزی آماده هر گونه همکاری با استان مرکزی است اراک - ایرنا - سفیر اندونزی در ایران گفت: استان مرکزی بستر ارزشمند از انواع فعالیت های صنعتی، کشاورزی و خدماتی را در خود دارد و اندونزی آماده هر گونه همکاری تجاری و اقتصادی با این استان است.
بررسی تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی با حضور سیف در جلسه کمیسیون اقتصادی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از بررسی تقاضای تعدادی از نمایندگان برای تحقیق و تفحص از عملکرد بانک مرکزی با حضور سیف در کمیسیون متبوعش خبر داد.
بررسی چگونگی حمایت از تولید داخل در بخش صنایع ریلی/500 میلیون تن ریل هفته گذشته از سوی ذوب آهن به راه آهن تحویل داده شد رییس کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی مجلس، نشست امروز کمیسیون متبوعش با دستورکار بررسی چگونگی حمایت از تولید ملی، کالای ایرانی و ساخت داخل در بخش صنایع ریلی را تشریح کرد.
گینه خواستار تقویت روابط اقتصادی با ایران شد الجزیره-ایرنا-«گابریل کورتیز» وزیر سرمایه گذاری گینه کوناکری در دیدار «وحید کیانی» سفیر ایران در این کشور با تمجید از توانمندی شرکت های ایرانی در عرصه های مختلف اقتصادی و صنعتی و فنی، خواستار تقویت حضور این شرکت ها در کشورش شد.
وزیر نیرو عازم تاجیکستان شد اقتصاد ایران: وزیر نیرو به منظور شرکت در اجلاس بین المللی دهه اقدام برای آب و توسعه پایدار عصر امروز عازم شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
برای خرید نوشت افزار چقدر باید هزینه کرد؟ + جدول خبرگزاری میزان- برای خرید انواع خودکار، روان نویس و خودنویس باید مبالغ مختلفی هزینه پرداخت کرد.
حباب؛ عضو جدید خانواده های ایرانی اقتصاد حبابی را شاید بتوان از مهمترین دستاوردهای دولت آقای روحانی برشمرد چراکه تا امروز گرانی هایی که در بخش های مختلف اقتصاد رخ داده، دولتمردان به «حباب» ربط داده اند.
صیادان کشور تحت پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند سرویس بانک و بیمه - صیادان کشور برای نخستین بار با حمایت سازمان شیلات ایران زیر پوشش بیمه تکمیلی درمان قرار می گیرند. به گزارش تجارت نیوز ، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ تفاهم نامه همکاری بیمه ای میان اتحادیه سراسری صیادان ایران و یکی از شرکت های بیمه ای با حضور معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران برای بیمه تکمیلی درمانی صیادان امضا شد. در این تفاهم نامه همکاری، بیمه عمر و حادثه، صاحبان شناور، بیمه بدنه مسئولیت و خودروهای اعضای صیادان و صاحبان شناورها نیز گنجانده شده است. در این مراسم شاپور کاکولکی معاون صید و بنادر ماهیگیری سازمان شیلات ایران گفت: با این پوشش بیمه تکمیلی درمانی، دغدغه صیادان و خانوادهپ هایشان در حوزه درمانی برطرف می شود. وی پوشش بیمه تکمیلی درمانی صیادان کشور را اتفاقی مهم برای جامعه صیادی دانست و اظهار داشت: در فاز نخست پیش بینی شده نزدیک به ۱۰ هزار صیاد زیر پوشش بیمه تکمیلی درمانی قرار گیرند. وی افزود: ما به نیابت از جامعه شیلاتی و صیادی کشور وظیفه حمایت و پشتیبانی از بیمه گذار و بیمه گر را داریم تا این روند سریع تر و بهتر صورت گیرد. کاکولکی با ...
ارایه گزارش آخرین وضعیت ارزی کشور به شورای پول و اعتبار رییس کل بانک مرکزی در جلسه امروز شورای پول و اعتبار ، گزارشی از آخرین وضعیت تخصیص و تامین ارز مورد نیاز کشور از زمان اجرای سیاست جدید ارزی ارایه کرد. به گزارش آرمان اقتصادی ، ولی اله سیف در یک هزار دویست و چهل و نهمین جلسه شورای پول و اعتبار که عصر امروز سه شنبه ۲۹ خردادماه در ساختمان بانک مرکزی تشکیل شد، با اشاره به رصد و پایش بازار ارز و ابراز امیدواری برای اعمال موارد اصلاحی لازم در مقررات ارزی در آینده نزدیک گفت: بر اساس برنامه ارزی دولت برای واردات کالاها و خدمات، از این پس ارز مورد نیاز به سه گروه کالایی «اساسی و حیاتی»، «مواد اولیه و ضروری» و «کالاهای با اولویت کمتر» تخصیص می یابد. همچنین در این جلسه، اعضای شورای پول و اعتبار با بیان اینکه لازم است سیاستگذاری و تصمیم گیری درباره مسائل پولی و ارزی با محوریت این شورا انجام شود، پیشنهاد کردند با توجه به ترکیب تخصصی شورا و نیز حضور نمایندگان سه قوه و بخش خصوصی، تصمیم گیری در خصوص موضوعات مرتبط با سیاست های پولی و ارزی با حضور اعضای شورای پول و اعتبار انجام شود تا با رعایت ملاحظات همه جانبه، جامعیت تصمیم گیری ها بیش از پیش ...
پشت پرده واردات غیرقانونی خودرو اخیرا رئیس سازمان بازرسی کل کشور اظهار کرد یکی از مهمترین و کلیدی ترین سایت های وزارت صنعت، معدن و تجارت هک شده، اینکه چه کسانی از نظر فنی توان هک کردن این سایت را داشته اند و چرا مسئولان مربوطه در وزارت صنعت، معدن و تجارت متوجه این موضوع نشده اند در هاله ای از ابهام بود تا اینکه روز گذشته وزارت صنعت، معدن و تجارت با تایید تخلف، هک شدن سایت ثبت سفارش را تکذیب کرد.
باد برق مناطقی از دزفول را قطع کرد خوزستان آنلاین - دزفول - باد موجب قطع برق روستاهای امیرالمومنین و انقلاب و نیز شهر میانرود و روستاهای اطراف آن در عصر روز سه شنبه شد. مسئول روابط عمومی شرکت توزیع برق دزفول سه شنبه شب به خبرنگار ایرنا گفت:ساعت 17:20 دقیقه عصر امروز به علت وزش باد ایستگاه برق میانرود از توابع بخش مرکزی دزفول از مدار خارج شد که در کمترین زمان ممکن و پس از 10 دقیقه وصل شد. وحید سالاری افزود:این ایستگاه مجددا در ساعت 18:15 دقیقه عصر امروز به دلیل وزش باد با مشکل مواجه شد. وی گفت:با تلاش انجام شده برق مسیر شرکت شهید رجایی و مسیر مقابل روستای انقلاب رفع نقص شد ضمن اینکه برخورد درختان با شبکه برق مسیر جاده میانرود مشکلاتی ایجاد کردند که کلیه مسیرها رفع نقص شده و وضعیت به حالت عادی درآمد. سالاری افزود:با وجود اینکه درختان مسیر میانرود 2 بار هرس شده بود به علت رشد سریع درختان دوباره برق منطقه با مشکل مواجه شد که با هماهنگی شهرداری ها این درختان بار دیگر هرس شدند. وی گفت:این مشکلات باعث خاموشی ناخواسته در این مناطق شد که با رفع نقص اکنون برق وصل شده و مشکلی از نظر قطعی برق در منطقه وجود ندارد. دزفول 140 ...
باد برق مناطقی از دزفول را قطع کرد دزفول - ایرنا - باد موجب قطع برق روستاهای امیرالمومنین و انقلاب و نیز شهر میانرود و روستاهای اطراف آن در عصر روز سه شنبه شد.
برگزاری جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از ۸ ماه تاخیر اولین جلسه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی پس از ۸ ماه تأخیر، برگزار شد. آخرین نشست جلسات ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در تاریخ چهارم مهر سال گذشته(96) تشکیل شده است.
ابلاغ بخشنامه تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل + سند به گزارش ایران خبر ، بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل ابلاغ شد. ببخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور درخصوص «تعیین گروه بندی صاحبان مشاغل موضوع آیین نامه اجرایی ماده ۹۵ اصلاحی قانون مالیات های مستقیم مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱»، روز گذشته (دوشنبه ۲۸ خرداد) توسط رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور به ادارات کل امور مالیاتی سراسر کشور ابلاغ شد. بر اساس این بخشنامه، صاحبان مشاغلی که در گروه های دوم یا سوم قرار می گیرند، می توانند در هر سال مالیاتی نسبت به انجام تکالیف گروه بالاتر اقدام کنند. متن این بخشنامه به شرح زیر است:  طبق مقررات تبصره (۳) ماده (۲) آئین نامه اجرایی موضوع ماده ۹۵ اصلاحی ۱۳۹۴/۰۴/۳۱ قانون مالیات های مستقیم صاحبان مشاغلی که در گروه های دوم یا سوم قرار می گیرند، می توانند در هر سال مالیاتی نسبت به انجام تکالیف گروه بالاتر اقدام نمایند. در این صورت مکلف به رعایت مقررات مربوط خواهند بود. بنابراین حکم تبصره مذکور ناظر بر مورادی است که موردی بنا به تمایل و خواسته خود تکالیف گروه بالاتر در نگهداری دفاتر و اسناد و مدارک را انجام می دهد، لذا صرف تسلی ...
ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد مازندران آنلاین - ساری- رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی 2 رقم جدید برنج با نام های "رشت "و "تی سا " برای کشت در استانهای گیلان ومازندران خبر داد. مریم حسینی عصرسه شنبه درحاشیه راه اندازی دفتر انجمن برنج مازندران در آمل درگفت وگو باخبرنگار ایرنا افزود: رقم " رشت " در استان گیلان و " تی سا " در مازندران در فصل زراعی جاری کشت شده و در تیرماه با حضور مدیران ارشد وزارت جهاد کشاورزی در محل معاونت تحقیقات برنج کشور در آمل رونمایی خواهد شد. وی افزود: هر 2 رقم از نظر کیفیت در پخت وعملکرد تولید نسبت به رقم های معرفی شده دارای برتری است. رییس موسسه تحقیقات برنج کشور با اشاره به اینکه رقم رشت با تولید عملکرد حدود 6 تن درهرهکتار دارای عطر وطعم قابل قبولی است، گفت: عملکرد رقم " تی سا " نیز هفت ونیم تن در هر هکتار است. حسینی، طول دوره رشد تا برداشت این محصول را حدود 125 روز همانند دیگر ارقام قبلی اعلام کرد وافزود: مقاوم بودن دربرابر آفات برنج و ورس وخوابیدگی در دوران پیش از برداشت از دیگر قابلیت های برجسته دو رقم جدید برنج رشت وتی سا است. ** معرفی بیش از 50 رقم برنج رییس موسسه تحقیقات ...
تیم ملی همه جا هست! این روزها قلب همه در یک سینه میتپد و عرق ملی همه جا دیده میشود،اما این عرق باید در همه جنبه های زندگی تاثیر گذار باشد.
بررسی چالش های موجود در بخش کشاورزی و تولید سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از بررسی چالش های موجود در بخش کشاورزی و تولید محصولات کشاورزی و صادرات آن در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.
تولید محصولات زراعی با کاهش 200 هزار تنی روبرو است شهرکرد- ایرنا- معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری از کاهش تولید 200 هزار تنی محصولات زراعی این استان در سال جاری به دلیل خشکسالی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود امسال 700 هزارتن محصول زراعی در استان برداشت شود.
ظرفیت پنهان گل استان مرکزی نیازمند معرفی است اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: شهرستان محلات در قلب این استان ظرفیت پنهانی از گل و گیاه زینتی دارد که نیازمند معرفی بیشتر است.
ارقام جدید برنج برای کشت در شمال کشور معرفی شد ساری- ایرنا- رییس موسسه تحقیقات برنج کشور، از معرفی 2 رقم جدید برنج با نام های 'رشت 'و 'تی سا ' برای کشت در استانهای گیلان ومازندران خبر داد.
آخوندی قولی برای تنظیم بازار مسکن نداد! نمایندگان مجلس شورای اسلامی از پاسخ های عباس آخوندی درباره افزایش بی رویه اجاره خانه ها قانع نشدند.
وزیر نیرو عازم تاجیکستان شد وزیر نیرو به منظور شرکت در اجلاس بین المللی دهه اقدام برای آب و توسعه پایدار عصر امروز عازم شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان شد.
تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی سال ۹۷ وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تصویب بسته حمایت از صادرات غیر نفتی گام مهمی در جهت اجرایی کردن برنامه های دولت با هدف تحقق اهداف از پیش تعیین شده در قانون برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر افزایش ۲۱ درصدی سالیانه صادرات است. به گزارش امتداد نیوز ، محمد شریعتمداری با بیان این مطلب، افزود: توجه به شرایط جدید اقتصادی کشور و اثر گذاری آن بر صادرات غیر نفتی در بخش های مختلف اعم از تغییر در گروه های کالایی و خدماتی صادراتی و بازارهای هدف از جمله نقاط قوت بسته حمایتی امسال در مقایسه با بسته های حمایتی سال های گذشته است و توجه به هدف گذاری های میزان صادرات درسال ۱۳۹۷ در حوزه های کالایی- خدماتی و کشوری حایز اهمیت خواهد بود. وی با اشاره به موارد مندرج در قانون بودجه سال ۹۷ کشور برای حمایت از صادرات غیر نفتی و در نظر گرفتن ۱۳ هزار میلیارد ریال جهت پرداخت مشوق های صادراتی، تصریح کرد: هماهنگی دولت و مجلس شورای اسلامی و دیدگاه واحد درخصوص حمایت از صادرات غیر نفتی به عنوان پیشران توسعه همه جانبه کشور واجد اهمیت است. وزیر صنعت، معدن و تجارت پرداخت مشوق های غیر مستقیم را اولویت اصلی بسته حمایت از ...
آسان به مشهد سفر کنیم به گزارش امتداد نیوز، یکی از انواع سفر که بشر از دیر باز برای توجیه سرشت و آرامش خود به آن روی آورده است سفر های زیارتی است. سفری که با مرور بر تاریخ بزرگان دین به معنای هستی و درونی خود بیشتر پی می بریم و با آرامشی که در این مکان های مقدس به دست می آوریم خود را به خالق خویش نزدیک می سازیم. این نوع سفرها از قدیم رنگ و بوی مخصوصی داشته و مردم از زمان های دور آداب و رسوم خاصی را برای سفرهای زیارتی رعایت می کردند. یکی از پرطرفدارترین مقاصد زیارتی کشور که سالانه مسافران زیادی را از سراسر ایران و کشورهای مختلف به خود جلب می کند، مشهد مقدس است. مشهدی که آستان مقدس امام هشتم شیعیان، حضرت امام علی ابن موسی الرضا (ع) را در خود جای داده و برای ما ایرانیان مقدس ترین زیارتگاه کشور محسوب می شود. جایی که از دیر باز مردم بر این باور بودند که امام رضا (ع) باید فرد را بطلبد تا پای او به این شهر باز شود و با دیدن حرم مطهر مشهد الرضا از راه دور، اشک شوق بر گونه های عاشقانش جاری می شود و به آن ادای احترام می کنند. مشهد شهری پهناور که از نظر وسعت و جمعیت دومین شهر ایران شناخته می شود و نخستین مقصد ...
اهالی روستاهای مینوشهر خواستار اصلاح شبکه برق هستند خوزستان آنلاین - آبادان - اهالی روستاهای جزیره مینو از توابع شهرستان خرمشهر خواستار ساماندهی و اصلاح شبکه برق این جزیره هستند. به گزارش ایرنا برخی از اهالی مینوشهر و جزیره مینو سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا نوسانات و قطعی مکرر برق در این جزیره را ناشی از فرسودگی شبکه برق بیان کردند و می گویند: پس از پایان جنگ تحمیلی و برگشت اهالی جزیره مینو شبکه برق در بیشتر مناطق روستایی بازسازی و اصلاح نشده و این امر باعث افت فشار برق و خاموشی می شود. یکی از اهالی روستای ام العجاج جزیره مینو در این باره گفت: با شروع فصل گرما نوسان مکرر برق در این منطقه افزایش یافته و باعث بروز مشکلات عدیده ای همچون سوختن وسایل برقی خانگی شده است. احمد بحرانی پور عمده نوسانات برق را در ساعات ظهر بیان کرد و افزود:بیشترین زمان نوسان برق در این منطقه ساعاتی از ظهر و بامداد رخ می دهد و این امر خانواده هایی که نوزاد و یا افراد پیر دارند، را بیشتر آزار می دهد. وی گفت: در چند سال گذشته گرما کمتر بود اما الان شرایط هوایی تغییر کرده و هوا بیش از اندازه گرم شده و این گرما منجر به کم طاقتی مردم در برابر این پدیده ...
سایپا 100 هزار خودرو به بازار عرضه می کند ساعت 24- گروه خودروسازی سایپا در طرح فروش محصولات خود که از روز چهارشنبه 30 خرداد آغاز می شود، 100 هزار خودرو به بازار عرضه می کند.